Новини

Стартує всеукраїнський конкурс дитячого малюнка!

06/12/2017 г.
 

06/12/2017 г.
konkurs_dm-2018.jpg
 

Про надання безоплатної первинної правової допомоги з питань реалізації та захисту прав людини Головним управлінням в рамках Всеукраїнського тижня права

01/12/2017 г.

 

Головне управління Держпраці в Одеській області повідомляє, що відповідно Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права».

 Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Всеукраїнський тиждень права передбачає проведення ряду заходів, які спрямовані на забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини, запобігання їх порушенням, підняття рівня правової культури населення та утвердження в нашій країні правової держави.

У рамках Всеукраїнського тижня права з 04 по 08 грудня 2017 року фахівці відділу юридичного забезпечення Головного управління Держпраці в Одеській області прийматимуть громадян для надання безоплатної первинної правової допомоги з питань реалізації і захисту прав людини згідно з графіком.

 

Закликаємо, за необхідністю, звертатися до спеціалістів за консультаціями у межах їхньої компетенції.

 

Графік надання безоплатної первинної допомоги:

 

1.     04 грудня 2017 року з 9:00 до 12:00 за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 2, 4 поверх, кабінет № 13 - начальник відділу юридичного  забезпечення Галицька Катерина Олександрівна.

 

2.     05 грудня 2017 року з 14:00 до 17:00 за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 2, 4 поверх, кабінет № 12 – головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення Пономаренко Катерина Валеріївна.

 

3.     06 грудня 2017 року з 14:00 до 17:00 за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 2, 4 поверх, кабінет № 12 – головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення Шлапак Тетяна Вікторівна.

 

4.     07 грудня 2017 року з 9:00 до 12:00 00 за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 2, 4 поверх, кабінет № 12 – головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення Поліщук Ірина Олегівна.

 

5.     08 грудня 2017 року з 9:00 до 12:00 00 за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 2, 4 поверх, кабінет № 13 – начальник відділу юридичного  забезпечення Галицька Катерина Олександрівна.

 

 

Начальник відділу юридичного забезпечення

Головного управління                                                                           К.О. Галицька

 

Експлуатація ліфта, який належить ОСББ «САЛ.ЮТ», загрожує життю та здоров’ю людей

30/11/2017 г.
Фахівцями Головного управління Держраці в Одеській області було проведено позапланову перевірку ОСББ «Сал.ют» щодо усунення порушень, виявлених під час раніше проведеної планової перевірки у березні нинішнього року. Перевірка стосувалася організації безпечної експлуатації ліфта у буд.  № 84 по вул. Філатова у м. Одесі .
Під час проведення позапланової перевірки було виявлено, що керівництво ОСББ  не усунуло порушення в експлуатації ліфта, а саме:
- не виконано позачерговий технічний огляд пасажирського ліфта зав. № 93400 після експертного обстеження; 
- не отримано дозвіл Головного управління Держпраці в Одеській області на експлуатацію ліфта; 
- у ліфті не функціонує двосторонній зв'язок з диспетчерським пунктом. 
Виявлені порушення несуть загрозу життю та здоров’ю користувачів ліфта. Тому з даної ситуації Головним управлінням було зроблено відповідні висновки.  
За результатами перевірки керівництво об’єднання притягнуто до адміністративної відповідальності. Головним управлінням  було подано позов до адміністративного суду щодо заборони експлуатації зазначеного пасажирського ліфту.
Прес-служба Головного управління 

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ВИХІДНИЙ 25 ГРУДНЯ

30/11/2017 г.
29 листопада Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів». Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Документ визначає 25 грудня (Різдво Христове за Григоріанським календарем) офіційним святковим днем в Україні.
Законом також скасовано святковий день 2 травня та внесено зміну до статті 73 КЗпП, згідно з якою святковим днем вважається лише 1 травня – День праці.
Відтак загальна кількість святкових днів, коли українці відпочиватимуть офіційно, буде незмінною – 11 днів, а саме: 1 січня - Новий рік; 7 січня і 25 грудня - Різдво Христове; 8 березня - Міжнародний жіночий день; 1 - День праці; 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги); 28 червня - День Конституції України; 24 серпня - День незалежності України і 14 жовтня - День захисника України та один день (неділя) - Пасха (Великдень) і один день (неділя) - Трійця.
Закон має сприяти об’єднанню та кращому порозумінню між християнськими релігійними громадами як в межах, так і за межами України, а також сприятиме оптимізації святкування Різдва Христового та Нового року, зазначають автори документа.
Українське право


 

Участь керівництва Головного управління у нараді в Одеській облдержадміністрації

30/11/2017 г.
     Нещодавно в Одеській обласній державній адміністрації відбулася нарада з аграрним активом області за участі голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова.
На нараду були запрошені керівники сільгосппідприємств, структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних структур центральних виконавчих органів, науковці, представники ЗМІ.
З доповіддю «Трудові відносини в аграрній сфері» на нараді виступив перший заступник начальника Головного управління Держпраці в Одеській області Микола Калайда. Він підкреслив, що, згідно з статтею 27 Закону України «Про фермерське господарство» трудові відносини у фермерському господарстві базуються на основі  праці  його  членів.  У разі виробничої потреби фермерське господарство має право залучати до роботи в ньому  інших  громадян за трудовим договором (контрактом). 

Трудові відносини членів фермерського господарства регулюються Статутом, а осіб, залучених до  роботи  за  трудовим договором (контрактом), — законодавством України про працю. Голова фермерського господарства  створює  безпечні  умови праці  для  членів  господарства  і громадян,  які уклали трудовий договір (контракт),  забезпечує дотримання вимог техніки  безпеки, виробничої гігієни та санітарії, пожежної безпеки. 
Але М. Калайда звернув увагу учасників наради на те, що умови галузевої угоди обов'язкові тільки для сторін, що ведуть на підприємствах колективні переговори і укладають колективний договір. Зважаючи на те, що далеко не на кожному підприємстві такий договір укладається, велика кількість недержавних сільськогосподарських підприємств залишаються поза межами її регулювання.
Крім того, зазначив представник Головного управління, слід звернути увагу, що особливості правового становища членів сільськогосподарських виробничих кооперативів і фермерських господарств також впливають на формування специфіки трудових правовідносин у цих підприємствах. З цієї причини правовий режим їх праці набуває істотних відмінностей порівняно з умовами, передбаченими трудовим законодавством. Саме вони і повинні бути відображені у спеціальному законодавстві, яке регулює основні питання діяльності цих підприємств, а також в їх статутах.
М. Калайда також ознайомив присутніх з контрольно-наглядовою діяльністю Головного управління Держпраці в агропромисловому комплексі за 10 місяців 2017 року. У звітному періоді в агропромисловому комплексі області сталося 4 нещасних випадки, з них один випадок смертельний.
Спричиняє це:
- відсутність дозволів на виконання робіт підвищеної безпеки на експлуатацію обладнання підвищеної безпеки та відсутність  персоналу, який пройшов навчання з питань охорони та електробезпеки;
-відсутність інструкцій з охорони праці та проходження інструктажів за видами роботи.
Причиною смертельного випадку є ДТП, яке обумовлено порушенням вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів.
       Інспекторами Головного управління проведено 101 перевірку з питань охорони праці та  виявлено 2065 порушень вимог законодавства.        Відносно посадових осіб суб’єктів господарської діяльності, які порушили законодавство про працю, складено 40 протоколів про адміністративні правопорушення  за ч.1 ст.41, ст. 188-6 КУпАП.
На нараді було розглянуто проблемні питання розвитку агропромислового комплексу на підприємствах Одеської області та визначено терміни їх вирішення.
Прес-служба Головного управління 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10