Новини

22 лютого 2018 року відбудеться публічний Звіт Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги

16/02/2018 г.

22 лютого 2018 року відбудеться публічний звіт Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги

Звіт Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги

Під час звіту буде презентована інформація про проведені заходи, виконані завдання та їхні результати, використані кошти державного бюджету та інші питання щодо діяльності Держпраці у 2017 році.

 Регламент заходу:

11:00–11:45 – презентація публічного звіту Головою Державної служби України з питань праці Романом Чернегою;

11:45 – 12:15 – запитання та відповіді.

Запрошуються: представники громадських рад при органах виконавчої влади, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, профільні експерти та представники засобів масової інформації.

Місце проведення заходу: м. Київ, вул. Десятинна, 14, адмінбудівля Державної служби України з питань праці, кім. 319.

Відповідальний структурний підрозділ: сектор взаємодії зі ЗМІ Держпраці

Контактна особа: головний спеціаліст сектору взаємодії зі ЗМІ Держпраці Больбат Олена Володимирівна, тел.: 289 61 36, 067 124 40 05.

 e–mail:  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

 

 

Головне питання семінару-наради у райдержадміністрації Лиманського району — безпека праці під час весняно-польових робіт

15/02/2018 г.
Нещодавно фахівці Головного управління Дежпраці в Одеській області взяли активну участь у проведенні семінару-наради з керівниками сільськогосподарських підприємств всіх форм власності, який відбувся у райдержадміністрації Лиманського району Одеської області.
15.02-18.jpg
 
Під час роботи семінару-наради головну увагу було звернуто на вимоги Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві ( НПАОП 01.0-1.01-01-12), зокрема, на необхідність дотримання вимог безпеки під час весняно-польових робіт. 
Головний державний інспектор Головного управління Роман Чорновол звернувся до учасників семінару, нагадавши їм про необхідність додержання вимог ст. 34 Закону України « Про охорону праці» та цілеспрямоване вжиття заходів щодо попередження виробничого травматизму при організації безпечного виконання робіт під час проведення весняно-польових та зернозбиральних робіт, а саме:
15.02-2.jpg
 
- провести відповідну роз’яснювальну роботу серед керівників підприємств агропромислового комплексу щодо неприпустимості порушення законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці; 
- провести відповідну роз’яснювальну роботу серед керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств спеціалістами з охорони праці райдержадміністрацій та управлінь агропромислового розвитку щодо попередження виробничого травматизму при організації безпечного виконання робіт під час проведення весняно-польових та зернозбиральних робіт;
- забезпечити персональну відповідальність посадових осіб райдержадміністрації за виконання заходів з питань дотримання вимог безпеки при організації безпечного виконання робіт під час проведення весняно-польових та зернозбиральних робіт;
- провести семінари-наради з керівниками підприємств агропромислового комплексу і фахівцями сільськогосподарських підприємств в управліннях агропромислового розвитку райдержадміністрацій за участю представників Головного управління Держпраці в Одеській області.
15.02-3.jpg
 
 З метою забезпечення належного стану охорони праці при проведенні весняно-польових та зернозбиральних робіт, запобігання нещасним випадкам, пожежам та аваріям на механізованих виробничих процесах, керівникам підприємств вказано на необхідність запровадження заходів, а саме:
- покращити рівень проведення інструктажів з охорони праці на робочих місцях з усіма працівниками, перевірити знання працівників (механізаторів) щодо дотримання правил безпечного виконання робіт;
- посилити контроль за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виробничої дисципліни, вимог інструкцій з охорони праці;
- не допускати до роботи працівників у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, хворобливому або стомленому стані та ін.
Під час роботи семінару-наради йшла мова про необхідність додержання вимог Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві ( НПАОП 01.0-1.01-01-12), Типового положення про службу охорони праці,  Порядку проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року за № 1232.
                                                              Прес-служба Головного управління 

Представники Головного управління роз’яснили працівникам С(Ф)Г «Фінагєєв» особливості охорони праці під час весняно-польових робіт

13/02/2018 г.
Нещодавно фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області взяли активну участь  у проведенні семінару-наради на тему «Попередження виробничого травматизму під час проведення весняно-польових робіт», який відбувся у С(Ф)Г «Фінагєєв», розташованому у с. Кремидівці Лиманського району Одеської області.
У нараді взяли участь керівництво та працівники підприємства.
Напередодні весняно-польових робіт головний державний інспектор Головного управління Роман Чорновол наголосив на необхідності дотримуватись вимог законодавства з охорони праці задля уникнення нещасних випадків і аварій. Він підкреслив, що, згідно вимог Закону України «Про охорону праці», роботодавець зобов’язаний створити на кожному робочому місці умови праці згідно з вимогами нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець має забезпечити на підприємстві функціонування системи управління охороною праці.
Під час роботи семінару-наради було звернуто увагу на вимоги Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві ( НПАОП 01.0-1.01-01-12), зокрема, на необхідність дотримання вимог безпеки під час весняно-польових робіт. 
Представник Головного управління ознайомив учасників семінару-наради з вимогами Типового положення про службу охорони праці, Порядку проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року за № 1232.
Учасники заходу зробили висновок щодо дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці, Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві, необхідності проведення навчання, перевірки знань та інструктажів з охорони праці на робочих місцях з механізаторами та іншими робітниками сільськогосподарських підприємств. Всі ці заходи дадуть можливість уникнути нещасних випадків під час весняно-польових робіт.
Сектор взаємодії зі ЗМІ
 

Семінар-навчання щодо е-декларування: Керівництво та посадовці апарату Держпраці з’ясували нюанси заповнення декларацій

13/02/2018 г.

          З 1 січня 2018 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, інші суб’єкти декларування зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
13-02-2.jpg
 
          Так, за ініціативою Голови Держпраці Романа Чернеги для посадовців служби організовано семінар-навчання щодо правильного заповнення е-декларації. Головний спеціаліст з питань протидії корупції Ангеліна Мусієнко роз’яснила вимоги до заповнення електронної декларації, акцентувавши на тому, що декларанту необхідно зробити в першу чергу, відповіла на запитання від посадовців Держпраці. Зокрема, питання стосувалися заповнення розділів «Об’єкти нерухомості» та «Фінансові зобов’язання».
Інформаційно. НАЗК підготовлено відеокурс з роз’ясненнями щодо заповнення е-декларації, який можна переглянути.


 

До уваги інститутів громадянського суспільства!

13/02/2018 г.

          Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3.11.2010 № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” запрошуємо представників інститутів громадянського суспільства (громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, що легалізовані в установленому порядку і провадять діяльність на території України) подати заявки для участі в установчих зборах з формування Громадської ради при Державній службі України з питань праці.
13.01-18.jpeg
 
         Склад Громадської Ради Держпраці формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування з числа осіб, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі Громадської Ради та кандидатури яких внесені відповідними інститутами громадянського суспільства.
Не можуть бути членами громадської ради народні депутати, посадові особи органів державної влади, навіть якщо їх делегували інститути громадянського суспільства.
До складу зазначеної громадської ради можуть входити представники інститутів громадянського суспільства, які провадять свою діяльність у сфері, пов’язаній з діяльністю Держпраці (зокрема, у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкового державного соціального страхування, та з інших питань, визначених Положенням про Державну службу України з питань праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96).
Інститути громадянського суспільства делегують лише одного представника незалежно від осередків, філій, представництв.
На установчих зборах має бути особиста присутність осіб, делегованих інститутами громадянського суспільства.
Для участі в установчих зборах до ініціативної групи подається Заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства (зразок заяви).
 
До заяви додається:
рішення, прийняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства, про делегування для участі в установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради;біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації (додатково в електронному вигляді для оприлюднення);копія виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій та витяг із статуту (положення) інституту громадянського суспільства щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчені в установленому порядку; інформація про отримання інститутом громадянського суспільства як володільцем бази персональних даних його членів згоди делегованого ним представника на обробку його персональних даних;
інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства (відомості про проведені заходи, реалізовані проекти, виконані програми, друковані видання, подання інститутом громадянського суспільства відповідному органу письмових обґрунтованих пропозицій і зауважень з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері та інформування про них громадськості тощо) протягом року до дня подання заяви (у разі якщо інститут громадянського суспільства працює менше року – за період діяльності) (додатково в електронному вигляді для оприлюднення); відомості про місцезнаходження та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.
        Документи для участі в установчих зборах приймаються до 26 лютого 2018 року включно, з 10:00 до 17:00 щодня, окрім вихідних, за адресою: Державна служба України з питань праці, 01025, Київ, вул. Десятинна, 14, кабінет № 104.
 
        Контакти ініціативної групи:

        - Кукайло Марина Олександрівна – відповідальний секретар ініціативної групи з підготовки установчих зборів громадської ради при Держпраці,                               
        e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script , тел./факс (044) 248-74-36

         - Маціяшко Валентин Апполінарійович – голова ініціативної групи з підготовки установчих зборів громадської ради при Держпраці,                                                   
        e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script , тел. 528-70-84.

        - Зубатенко Марина Євгеніївна – головний спеціаліст департаменту охорони праці Федерації профспілок України (тел. 287-40-91)
 
          Установчі збори відбудуться 29 березня 2018 року.
          Початок роботи об 11-00 год.
          Місце проведення: Державна служба України з питань праці, м. Київ,  вул. Десятинна, 14, 3-й поверх, зал засідань № 319.
          Ініціативна група 

Про нас пишуть

09/02/2018 г.
        В обласній газеті «Одеські вісті» № 11 від 7 лютого 2018 року було опубліковано інформацію під назвою «Колектив ПАТ «Одеський припортовий завод» став кращим передплатником журналу «Охорона праці» за 2017 рік». 
В ній повідомляється, що кращим передплатником журналу протягом 2017 року став колектив ПАТ «Одеський припортовий завод».  Редакція журналу «Охорона праці» підготувала для постійного передплатника видання Почесну грамоту та приз — планшет нового зразку, які вручили під час зустрічі з керівництвом підприємства перший заступник начальника Головного управління Держпраці в Одеській області Микола Калайда і власний кореспондент журналу «Охорона праці» Сергій Колесник.
         Під час зустрічі було зазначено, що колектив ПАТ «Одеський припортовий завод» і надалі підтримуватиме дружні зв’язки з журналом «Охорона праці».
Сектор взаємодії зі ЗМІ


 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10