Новини

До уваги інститутів громадянського суспільства!

13/02/2018 г.

          Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3.11.2010 № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” запрошуємо представників інститутів громадянського суспільства (громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, що легалізовані в установленому порядку і провадять діяльність на території України) подати заявки для участі в установчих зборах з формування Громадської ради при Державній службі України з питань праці.
13.01-18.jpeg
 
         Склад Громадської Ради Держпраці формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування з числа осіб, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі Громадської Ради та кандидатури яких внесені відповідними інститутами громадянського суспільства.
Не можуть бути членами громадської ради народні депутати, посадові особи органів державної влади, навіть якщо їх делегували інститути громадянського суспільства.
До складу зазначеної громадської ради можуть входити представники інститутів громадянського суспільства, які провадять свою діяльність у сфері, пов’язаній з діяльністю Держпраці (зокрема, у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкового державного соціального страхування, та з інших питань, визначених Положенням про Державну службу України з питань праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96).
Інститути громадянського суспільства делегують лише одного представника незалежно від осередків, філій, представництв.
На установчих зборах має бути особиста присутність осіб, делегованих інститутами громадянського суспільства.
Для участі в установчих зборах до ініціативної групи подається Заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства (зразок заяви).
 
До заяви додається:
рішення, прийняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства, про делегування для участі в установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради;біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації (додатково в електронному вигляді для оприлюднення);копія виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій та витяг із статуту (положення) інституту громадянського суспільства щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчені в установленому порядку; інформація про отримання інститутом громадянського суспільства як володільцем бази персональних даних його членів згоди делегованого ним представника на обробку його персональних даних;
інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства (відомості про проведені заходи, реалізовані проекти, виконані програми, друковані видання, подання інститутом громадянського суспільства відповідному органу письмових обґрунтованих пропозицій і зауважень з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері та інформування про них громадськості тощо) протягом року до дня подання заяви (у разі якщо інститут громадянського суспільства працює менше року – за період діяльності) (додатково в електронному вигляді для оприлюднення); відомості про місцезнаходження та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.
        Документи для участі в установчих зборах приймаються до 26 лютого 2018 року включно, з 10:00 до 17:00 щодня, окрім вихідних, за адресою: Державна служба України з питань праці, 01025, Київ, вул. Десятинна, 14, кабінет № 104.
 
        Контакти ініціативної групи:

        - Кукайло Марина Олександрівна – відповідальний секретар ініціативної групи з підготовки установчих зборів громадської ради при Держпраці,                               
        e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script , тел./факс (044) 248-74-36

         - Маціяшко Валентин Апполінарійович – голова ініціативної групи з підготовки установчих зборів громадської ради при Держпраці,                                                   
        e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script , тел. 528-70-84.

        - Зубатенко Марина Євгеніївна – головний спеціаліст департаменту охорони праці Федерації профспілок України (тел. 287-40-91)
 
          Установчі збори відбудуться 29 березня 2018 року.
          Початок роботи об 11-00 год.
          Місце проведення: Державна служба України з питань праці, м. Київ,  вул. Десятинна, 14, 3-й поверх, зал засідань № 319.
          Ініціативна група 

Про нас пишуть

09/02/2018 г.
        В обласній газеті «Одеські вісті» № 11 від 7 лютого 2018 року було опубліковано інформацію під назвою «Колектив ПАТ «Одеський припортовий завод» став кращим передплатником журналу «Охорона праці» за 2017 рік». 
В ній повідомляється, що кращим передплатником журналу протягом 2017 року став колектив ПАТ «Одеський припортовий завод».  Редакція журналу «Охорона праці» підготувала для постійного передплатника видання Почесну грамоту та приз — планшет нового зразку, які вручили під час зустрічі з керівництвом підприємства перший заступник начальника Головного управління Держпраці в Одеській області Микола Калайда і власний кореспондент журналу «Охорона праці» Сергій Колесник.
         Під час зустрічі було зазначено, що колектив ПАТ «Одеський припортовий завод» і надалі підтримуватиме дружні зв’язки з журналом «Охорона праці».
Сектор взаємодії зі ЗМІ


 

Головне управління роз’яснює необхідність дотримання вимог «Правил будови та безпечної експлуатації ліфтів»

09/02/2018 г.
      Для надійної та безпечної експлуатації ліфтів, відповідно до «Правил будови та безпечної експлуатації ліфтів» (НПАОП 0.00-1.02-08), суб'єкт господарювання, який має намір розпочати (продовжити)   експлуатацію   ліфтів,   повинен   отримати  дозвіл відповідно  до  вимог «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» (ПКМУ від 26 жовтня 2011 р. №  1107)    і забезпечувати   їх   утримання   в  справному  стані  та  безпечно експлуатувати    шляхом    організації    належного     технічного обслуговування,  технічного  огляду  та ремонту.  З цією метою він повинен:
- призначити    наказом    працівників,   відповідальних   за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів  та організацію їх експлуатації;
- призначити  наказом  електромеханіків,  які   одночасно   є відповідальними особами за їх справний стан;
- призначити наказом ліфтерів  і  операторів  диспетчерського 
зв'язку.
       Пасажирські,  вантажопасажирські ліфти,  встановлені в житлових будинках,  повинні бути обладнані двостороннім зв'язком  з диспетчерським   пунктом  або  пунктом  розміщення  обслуговуючого персоналу на весь строк їх експлуатації.
Згідно з п.9.7.16 Правил, суб'єкт господарювання,  який експлуатує ліфти,  може укласти  договір  на  технічне  обслуговування і  ремонт ліфтів з 
організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт.
      На офіційному сайті Головного управління Держпраці в Одеській області (http://www.dnop-odessa.org.ua) можна ознайомитися з інформацією щодо спеціалізованих організацій м. Одеси, які виконують роботи у ліфтовому господарстві (технічне обслуговування, монтаж, ремонт, модернізація, експлуатація ліфтів).
     Також нагадуємо Вам, що, згідно з п.6.1.22 Правил, після закінчення граничного строку експлуатації ліфта (25 років) як вітчизняного,  так і імпортного  виробництва,  проводиться  його експертне обстеження згідно з НПАОП 0.00-6.18-2004 та позачерговий технічний огляд силами уповноваженої організації.
Незадовільний стан ліфтів комунального господарства м. Одеси все частіше нагадує про себе через нещасні випадки, в результаті яких травмуються люди. Так, у ліфтовому господарстві Одеської області було зафіксовано такі аварійні  ситуації:
- 11.07.2011 сталася жорстка посадка кабіни з пасажирами на буфера на підвищеній швидкості з ліфтом ОСББ „Середньофонтанський, 19Б” . Пасажири отримали тяжкі травми.
- 13.03.2013 сталася аварія пасажирського ліфта за адресою: м. Одеса, вул. Гайдара, 30, під час якої у ліфті знаходився мешканець вищевказаного будинку. Стало відомо, що до кабіни ліфта зайшли двоє людей.   Не доїхавши до сьомого поверху, ліфт раптом зупинився і, змінивши напрямок руху, рушив донизу. Остаточно ліфт зупинився у приямку, тим самим заблокувавши в кабіні пасажира. 
- 08.03.2014 трапилась жорстка посадка кабіни ліфта з пасажирами на буфера на підвищеній швидкості в будинку №18 по вул. Маршала Говорова. Пасажири отримали травми різної важкості.
-  24.06.2014 під час користування пасажирським ліфтом у будинку № 20 по вул. Висоцького в м. Одесі тяжкі травми отримав чоловік похилого віку. Зайшовши до  кабіни ліфта, він був затиснутий дверми кабіни, яка одночасно почала рух.
      У зв’язку з вищевикладеним, Головне управління Держпраці в Одеській області нагадує власникам та користувачам ліфтів про необхідність неухильно дотримуватися вимог Правил будови та безпечної експлуатації ліфтів, а також постійно інформувати про правила безпечного користування ліфтами мешканців багатоквартирних будинків.

Сектор взаємодії зі ЗМІ
 

Команда BRDO високо оцінила взаємодію Держпраці з Інформаційною автоматизованою системою

08/02/2018 г.
ОПУБЛІКОВАНО 07/02/2018 • ОНОВЛЕНО 07/02/2018
Команда BRDO (Офіс ефективного регулювання), що працює в Україні за підтримки Єврокомісії, оцінила і присвоїла Держпраці чемпіонський титул щодо співпраці з ІАС (Інформаційна автоматизована система держнагляду).
08.02-2.jpg
 
Так, на офіційній фейсбук-сторінці BRDO зазначено, що Державна служба України з питань праці однією з перших внесла до онлайн-системи ІАС результати перевірок підприємств. Ознайомитися більш детально можна за посиланням http://bit.ly/2scSHN0. 
Держпраці працює на випередження і прагне виправдовувати довіру бізнесу і працівників до Служби.
За матеріалами сайту Держпраці
 

 

На особистому прийомі громадян Голова Держпраці доручив інспекторам праці оперативно вирішити питання порушення трудового законодавства

08/02/2018 г.
На особистому прийомі громадян, який відбувся 07 лютого 2018 року, до Голови Держпраці Романа Чернеги звернувся колишній працівник одного з університетів м. Києва щодо порушення його трудових прав та недотримання у навчальному закладі правил з охорони праці. Голова Держпраці детально розібрався у зазначених питаннях та пообіцяв проконтролювати їх оперативне вирішення в межах чиннного законодавства.
08.02-18.jpg
 
Роман Чернега також розглянув звернення громадянки Запорізької області щодо її неправомірного звільнення з підприємства та, за словами позивачки, невидачі їй трудової книжки. Так, очільник Служби доручив посадовим особам Держпраці детально розглянути скаргу та надати грунтовне розяснення громадянці.
Присутнім на прийомі інспекторам праці Головного управління Держпраці у Київській області Голова Держпраці дав доручення з’ясувати всі нюанси питань в межах компетенції і доповісти у найкоротший термін результати проведеної роботи.
За матеріалами сайту Держпраці

 

Дотримання вимог законодавства про працю — одне з основних питань в діяльності фахівців Головного управління

06/02/2018 г.
Для фахівців управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області одними з основних питань є дотримання вимог законодавства про працю стосовно легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати.
Протягом минулого року інспекторами праці Головного управління Держпраці в Одеській області проведено 980 перевірок підприємств щодо додержання законодавства з питань охорони праці.
У 866 суб'єктів господарювання виявлено порушення законодавства з питань праці, у зв’язку з виявленими порушеннями державними інспекторами внесено 660 приписів.
За невиконання законних вимог державних інспекторів  щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю винесено 11постанов про накладання адміністративного штрафу на посадових осіб суб’єктів господарювання згідно ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення на загальну суму 14960,0 грн., з них сплачено13600,0 грн.
Відносно посадових осіб суб’єктів господарської діяльності, які порушили законодавство про працю, складено та передано до суду 351 протокол про адміністративні правопорушення.
За результатами розгляду судами 280 протоколів на 218 посадових осіб накладено штрафні санкції на суму 153,0 тис. грн.
Сектор взаємодії зі ЗМІ

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10