Новини

Святкування Дня Соборності України

22/01/2018 г.

День Собо́рності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
22.01-18.jpg
Державний Прапор України цього дня піднято на адміністративних спорудах підприємств, установ та організацій, а також на  житлових будинках м. Одеси, Одеської області та у містах, селах незалежної України. 
Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
Від імені керівництва Головного управління Держпраці в Одеській області сердечно поздоровляю з великим святом — Днем Соборності України колектив Головного управління, колективи підприємств, установ, організацій Одеси і області. Від всієї душі дякую нашому колективові за трудові успіхи, вірність нашій загальній, такій важливій справі — турботі про збереження життя і здоров’я наших співвітчизників, гідні умови та оплату праці.
Бажаю вам миру, міцного здоров’я, щастя, любові, душевної рівноваги, оптимізму та стійкості духу! А на професійній ниві — творчих успіхів, натхнення, нових перспектив!
Перший заступник 
начальника Головного управління
Держпраці в Одеській області
М. Калайда

 

Роман Чернега: Кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч (Відео)

22/01/2018 г.

     За даними Держпраці та Пенсійного фонду кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч. Про це Голова Держпраці Роман Чернега повідомив у радіоефірі «Голос Столиці».
Неофіційна праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки). Також він втрачає можливість користуватися такими гарантіями як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії. Втрачає трудовий стаж при розрахунку розміру пенсії.
     Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, ризикує як безвідповідальним ставленням таких працівників до роботи, так і штрафом у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного неофіційного працівника.
Держпраці не каральний орган, –  розповідає Роман Чернега, – в основному ми проводимо превентивну роз’яснювальну роботу, проте недобросовісні роботодавці мають відповідати за нехтування вимогам законодавства.
За матеріалами сайту Держпраці

 

Увага! Складні погодні умови!

18/01/2018 г.
        Всі регіони України зазвичай в зимовий період піддаються складним погодним умовам. Тому Державна служба України з питань праці, з метою запобігання виробничого травматизму, у своєму листі від 15. 01.2018 р № 345 рекомендувала Головним управлінням Держпраці поінформувати піднаглядні суб’єкти господарювання щодо вжиття відповідних заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.
        У листі відзначалося, що, за даними Українського гідрометеорологічного центру, з 17 січня та  протягом найближчих днів майже по всій території України відбудеться суттєве ускладнення погодних умов. Очікуються посилення вітру, місцями сильні та дуже сильні снігопади, хуртовини, утворення снігового покрову висотою до 40 см, на дорогах ожеледиця.
        Південний регіон, зокрема, Одеса, — не виняток. Ускладнення погодних умов для нас — звичайне явище і літом, і зимою. Тому на офіційному сайті Головного управління систематично розміщуються статті з рекомендаціями виконання робіт у несприятливих погодних умовах.
        На сайті Головного управління 16 січня 2018 року, а також на офіційному сайті ДП «Чорноморський експертно-технічний центр Держпраці» та на сторінках Фейсбук обох організацій було опубліковано статтю «Особливості охорони праці та промислової безпеки в будівництві при виконанні робіт на відкритому просторі, під час несприятливих погодних умов».
        В ній відзначалося, що, згідно нормативно-правових актів з охорони праці, не дозволяється виконувати будівельні роботи при температурах повітря  нижче 20 градусів С. За необхідності виконання робіт при вищевказаній температурі повітря підприємствам необхідно передбачити додаткові умови безпеки праці (пункти обігріву чи пункти перепочинку з додатковим забезпеченням працюючих питною водою), які повинні бути прописані у проекті виконання робіт або в іншій проектній документації (технологічних картах, регламентах тощо). 
        Не дозволяється також переміщення вантажів з високою парусністю баштовими кранами при швидкості вітру більш 10 метрів за секунду, виконання робіт вантажопідіймальними кранами при низькій видимості: наприклад, в туман або сильний сніг тощо. Треба відзначити, що при опадах у вигляді дощу, снігу на будівельному майданчику не дозволяється виконувати роботи на верстатах заготівельних ділянок, на електрозварювальному обладнанні  без улаштування навісів з негорючих матеріалів. 
       У статті підкреслено, що при отриманні відповідної інформації щодо очікування несприятливих погодних умов від органів місцевого самоврядування керівники будівельних підприємств повинні негайно сповістити робітників, забезпечити їх додатковим спецодягом, спецвзуттям  та вжити відповідних заходів щодо припинення виконання робіт на відкритому повітрі,  на висоті, забезпечити баштові крани на рейкових коліях протиугінними пристроями.
Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

Графік надання безоплатної первинної правової допомоги в Державній службі України з питань праці

17/01/2018 г.

1. Управління юридичного забезпечення
         з 10 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв.
        кожного понеділка за адресою: м. Київ, вул. Десятинна, 14, третій поверх, каб.314 або 318
 
2. Департамент з питань праці
  з 15 год. 00 хв. до 17 год. 45 хв.
        кожного понеділка за адресою: м. Київ, вул. Десятинна, 14, перший поверх, каб.115 або 116
 
3. Управління інспекційної діяльності
з 10 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв. 
        кожного вівторка за адресою: м. Київ, вул. Десятинна, 14, другий поверх, каб.214 або 223
 
4. Департамент нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки
з 10 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв.
        кожної середи за адресою: м. Київ, вул. Десятинна, 14, другий поверх, каб.205 або 203
 
5. Управління гірничого нагляду
з 10 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв.
        кожного четверга за адресою:м. Київ, вул. Десятинна, 14, другий поверх, каб.211 або 212
 
6. Відділ експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг
з 10 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв.
       кожної п’ятниці за адресою:м. Київ, вул. Десятинна, 14, другий поверх, каб.217 або 224
 
 
За матеріалами сайту Держпраці


 

Особливості охорони праці та промислової безпеки в будівництві при виконанні робіт на відкритому просторі, під час несприятливих погодних умов

16/01/2018 г.
      Будівництво як трудова діяльність характеризується підвищеною небезпекою виконуваних робіт. Це обумовлено багатьма причинами. Наприклад, в процесі будівництва працівникам доводиться стикатися з великою кількістю небезпечних і несприятливих факторів. Це може бути робота на висоті, на відкритому повітрі, у тому числі при несприятливих погодних умовах, а саме в умовах високих та низьких температур, при великій швидкості повітря, туману, опадів у вигляді дощу, снігу, льоду, тощо. Все це накладає підвищену відповідальність на керівників будівельних об’єктів та робітників будівельних підприємств. 
      Нагадуємо керівникам підприємств, що, згідно нормативно-правових актів з охорони праці, не дозволяється виконувати будівельні роботи при температурах повітря вище 35 градусів С та нижче 20 градусів С. За необхідності виконання робіт при вищевказаній температурі повітря підприємствам необхідно передбачити додаткові умови безпеки праці (пункти обігріву чи пункти перепочинку з додатковим забезпеченням працюючих питною водою), які повинні бути прописані у проекті виконання робіт або в іншій проектній документації (технологічних картах, регламентах тощо). 
     Не дозволяється також переміщення вантажів з високою парусністю баштовими кранами при швидкості вітру більш 10 метрів за секунду, виконання робіт вантажопідіймальними кранами при низькій видимості: наприклад, в туман або сильний сніг тощо. Треба відзначити, що при опадах у вигляді дощу, снігу на будівельному майданчику не дозволяється виконувати роботи на верстатах заготівельних ділянок, на електрозварювальному обладнанні  без улаштування навісів з негорючих матеріалів. 
    При отриманні відповідної інформації щодо очікування несприятливих погодних умов від органів місцевого самоврядування керівники будівельних підприємств повинні негайно сповістити робітників, забезпечити їх додатковим спецодягом, спецвзуттям  та вжити відповідних заходів щодо припинення виконання робіт на відкритому повітрі,  на висоті, забезпечити баштові крани на рейкових коліях протиугінними пристроями.
Сектор взаємодії зі ЗМІ
 

З 1 січня 2018 року розмір мінімальної заробітної плати становить 3 723 грн.

15/01/2018 г.
         Згідно з пп. 8 п.1 ст. 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про Державний бюджет на відповідний рік. З 1 січня 2018 набрав чинності Закон України  від 07.12.2017 р.№ 2246-VIII «Про Державний бюджет України  на 2018 рік». Закон оприлюднено у газеті «Голос України» від 30.12.2017 р. № 249-250. Мінімальна заробітна плата є тією найнижчою оплатою праці, що роботодавці можуть легально платити своїм працівникам. Тобто це та планка, нижче якої працівники не мають права продавати свій труд. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
         Мінімальна заробітна плата встановлюється на національному рівні (однакова для всіх, відсутній регіональний, галузевий чи ін. поділ). Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України не рідше одного разу на рік законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
        При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.
         Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.
У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.Мінімальна заробітна плата у погодинному розмірі застосовується на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та у фізичних осіб, які використовують найману працю, у разі застосування погодинної оплати праці
        До прожиткового мінімуму, так би мовити, «прив’язаний» мінімальний посадовий оклад: мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (ч. 6 ст. 96 КЗпП, ст. 6 Закону України «Про оплату праці»).  Тому при затвердженні штатних розписів на 2018 рік треба врахувати, що посадовий оклад (тарифна ставка) має бути не нижче 1762 грн.  
Слідкуйте за нашими публікаціями у 2018 році.
  
Старший інспектор Головного
Управління Державної служби
України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10