Новини

10 квітня — День визволення Одеси

10/04/2018 г.
10 квітня 1944 під час Одеської операції, проведеної 26 березня — 14 квітня 1944, військами 3-го Українського фронту була звільнена Одеса. Того ж дня над знаменитим Оперним театром здійнявся червоний прапор. Це стало символом визволення міста від окупації.
 
11.04-1.jpg
27-28 березня 1944 головні сили 3-го Українського фронту під командуванням генерала армії Родіона Яковича Малиновського форсували Південний Буг і розгорнули рішучий наступ в напрямку Миколаїва та Одеси. 28 березня радянські війська звільнили Миколаїв. 6-а німецька армія під тиском загрози, яка була над її лівим флангом і тилом, змушена була почати відхід.
У ніч на 10 квітня війська 8-ї гвардійської, 6-й і 5-ї ударної армій при сприянні партизан після короткої артилерійської підготовки атакували супротивника в Одесі. Війська 8-ї гвардійської армії увірвалися в західну частину міста, а з’єднання 6-й і 5-ї ударної армій тиснули на ворога з півночі і північного заходу. На 10 годину ранку 10 квітня Одеса була повністю звільнена радянськими військами. Ворог втратив під Одесою 160 тис. солдатів і офіцерів.
За 907 днів окупації в місті загинуло 82 тис. його мешканців. Ще 78 тис. людей були відправлені на примусові роботи до Німеччини.
27 з’єднанням і частинам, які найбільш відзначилися при визволенні міста, було присвоєно почесне найменування Одеських. За героїзм і відвагу, проявлені в боях за місто, 14 осіб були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, більше 2 тис. 150 чоловік нагороджені орденами і медалями СРСР.
1 травня 1945 наказом Верховного Головнокомандуючого Одеса була оголошена містом-героєм. До речі, Одеса одна з перших чотирьох міст, які здобули це почесне звання поряд з Ленінградом, Сталінградом і Севастополем!
11.04-2.jpg
 
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 за видатні заслуги перед Батьківщиною, мужність і героїзм, проявлені трудящими міста в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, місто-герой Одеса  нагороджено орденом Леніна і медаллю «Золота Зірка».
Поздоровляємо із святом — Днем визволення Одеси від німецько-фашистських загарбників!


 

Поздоровлення з Великоднем

06/04/2018 г.
Христос Воскрес! У світлий і урочистий день Великодня бажаю добра, благополуччя і миру вашому дому! Нехай життя оновиться разом з природою, нехай почуття світлої радості не покидає душу як можна довше. Бажаю гармонії, любові, сімейного затишку, щастя та безпечної праці!
Микола Калайда,
перший заступник начальника
Головного управління
Держпраці в Одеській області
06.04-18.jpg
 

«День Охорони праці»

05/04/2018 г.
1-1.jpg
 

Готуйтеся: Великодні свята й інші вихідні квітня 2018

05/04/2018 г.
У квітні будемо мати 19 робочих днів та 11 вихідних (з них два уїкенди — 3-х денний з 7 по 9 квітня та 4-денний з 28 квітня по 1 травня).
05.04-18.jpg
 
Враховуючи положення ст. 73 КЗпП (з урахуванням останніх змін), у 2018 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься, зокрема, у такі святкові дні і дні релігійних свят:
8 квітня — Пасха (Великдень);
1 травня — День праці.
За  статтею 67 КЗпП , якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 9 квітня (понеділок) буде вихідним.
Крім того, розпорядження від 11.01.2018 р. №1-р Кабмін рекомендував для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено 5-денний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), перенести робочий день з понеділка 30 квітня на суботу 5 травня. У такому разі отримаємо ще одні чотириденні канікули — з  28 квітня по 1 травня.
Зверніть увагу! Це лише рекомендації Кабміну. Остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.
Таким чином, у квітні  загалом буде:
календарних днів — 30;
робочих днів — 19;
вихідних та святкових днів — 11.
Джерело: Дебет-Кредит

 

Фахівці Головного управління зазначили високий рівень знань нормативно-правових актів з охорони праці посадових осіб 53 підприємств Одеси та області

04/04/2018 г.
Нещодавно відбулася перевірка знань   з питань охорони праці посадових осіб підприємств, установ та організацій Одеси і області, які пройшли навчання на базі відділу навчання ДП «Чорноморський експертно-технічний центр Держпраці» наприкінці березня поточного року . 
У навчанні взяли участь 105 працівників  53 підприємств міста і області. Серед них директори та заступники директорів підприємств, головні інженери, технічні директори, економісти, начальники служб охорони праці та інженери з охорони праці,  інженери з організації експлуатації та ремонту,  енергетики, виконроби та ін.
04.04-1.jpg
 
Своїх  представників надіслали  товариства з обмеженою відповідальністю "СМУ № 533", "ФЕНІКС ІНКОМ ЮГ", "ЛІФТСЕРВІС-ОДЕСА" та "Одеський дослідно-експериментальний завод", ОК "Жемчужина Таирово", ПАТ "ОДЕСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД", ДП "Одеський державний цирк" та ін.
Перевірка знань, яку провели члени комісії Головного управління Держпраці в Одеській області під головуванням заступника начальника управління І. Булгакова,   проводилась з наступних нормативно-правових актів:
«Охорона праці  для керівників виробництв, головних спеціалістів,  фахівців з питань охорони праці та техніки безпеки";
«Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями";   
«Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів"", "Правила  технічної експлуатації електроустановок споживачів";
«Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями";   «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті";
«Охорона праці і промислова безпека у будівництві";  
 «Правила будови та безпечної експлуатації ліфтів" та ін..
04.04-2.jpg
 
Усі посадові особи показали достатній рівень знань вищезазначених нормативно-правових актів, про що було складено протокол перевірки знань та видані відповідні посвідчення.
Прес-служба Головного управління

 

Девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління»

02/04/2018 г.
У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління».
Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.
Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни.
Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці.
У контексті цієї події в Держпраці відбулося засідання організаційного комітету з проведення Дня охорони праці в Україні, в якому взяли участь представники Держпраці, Міненерговугілля, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, Мінрегіонбуд, Держатомрегулювання, Міністерства внутрішніх справ, Міжнародної організації праці, Фонду соціального страхування, профспілок і роботодавців, редакції журналу «Охорона праці».
Учасники засідання обговорили і прийняли за основу текст Звернення Організаційного комітету до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ і організацій та План заходів з відзначення у 2018 році Дня охорони праці в Україні під девізом „Захищене і здорове покоління”.

Прес-служба Головного управління


 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10