Новини

КРАЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ

14/03/2018 г.

konkurs.jpg З детальною інформацією щодо умов проведення конкурсу можна ознайомитися у розділі "Про управління" або натиснувши ТУТ    .


Сектор взаємодії зі ЗМІ Головного управління Держпраці в Одеській області.

 

Увага — конкурс!

13/03/2018 г.
ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Держпраці України  проводить Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя»  серед школярів і студентів середніх та вищих навчальних закладів з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні.
Головна мета Конкурсу – популяризація в суспільстві, зокрема серед старшокласників і студентської молоді, культури безпечної праці, популяризація сучасних підходів до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці.
Конкурс проводиться в один етап  за номінаціями:
для школярів – «Ризики навколо нас»;
для студентів – «Охорона праці ХХІ століття». 
Роботи, представлені на Конкурс, можуть бути виконані як самостійно, так і колективно та мають відповідати заявленій тематиці Конкурсу.
Для участі в Конкурсі учасник заповнює заявку по кожній номінації окремо  та разом з роботою надсилає в редакцію журналу «Охорона праці» електронною поштою на адресу Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script .
Вимоги до робіт:
формат відеоролика – вільний;
тривалість ролика – до 10 хвилин;
обов’язкове використання власних фото - та відеоматеріалів;
кількість відеороликів – необмежена;
формат файлу – AVI або MP4, стиснення – «без стиснення» або xVid.
          Підбиття підсумків (фінал) та оголошення переможців відбудеться у квітні 2018 року. Нагородження переможців – на VI Міжнародній науково-практичній конференції «Охорона праці – 2018».
Докладну інформацію щодо проведення Конкурсу розміщено на сайті журналу: http://ohoronapraci.kiev.ua/konurs-videorolikiv

Прес-служба Головного управління

 

Відтепер діє новий Технічний регламент ліфтів

12/03/2018 г.
Головне управління Держпраці в Одеській області звертає увагу, що з 5 січня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 438 «Технічний регламент ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів». Проект відповідного акта було розроблено Державною службою України з питань праці на виконання пункту 16 Плану заходів з імплементації розділу IV „Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2016-2019 роки та відповідно до статті 56 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо імплементації відповідних положень acquis ЄС у законодавство України.
Дія цього Технічного регламенту поширюється на нові ліфти, що введені в обіг після набрання ним чинності, які постійно обслуговують будівлі та споруди та призначені для перевезення:
людей;
людей і вантажів;
тільки вантажів, якщо пристрій для перевезення є доступним, тобто людина може безперешкодно заходити до нього, і обладнаним засобами керування, розташованими всередині пристрою для перевезення або в межах досягання людини, яка перебуває всередині пристрою для перевезення.
Цей Технічний регламент застосовується до нових компонентів безпеки для ліфтів, зазначених у додатку 3, а саме:
1. Пристрої для замикання дверей шахти ліфта.
2. Пристрої для запобігання падінню, зазначені упункті 21додатка 1 до Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки до ліфтів, для унеможливлення падіння кабіни чи неконтрольованого руху.
3. Пристрої для обмеження перевищення швидкості.
4. Буфери:
4.1) акумулювання енергії:
нелінійні;
із амортизацією зворотного руху (із буферним поверненням);
4.2) розсіювання енергії.
5. Захисні пристрої, що встановлені на циліндрах силових гідравлічних систем, для запобігання падінню пристрою перевезення.
6. Електричні пристрої безпеки у вигляді електричних кіл безпеки, що містять електронні компоненти.

Сектор взаємодії зі ЗМІ 

Поздоровляємо з Днем 8 Березня!

07/03/2018 г.
Шановні, дорогі, прекрасні, чудові, кохані жінки! Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята – 8 Березня! Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро і любов. Бажаємо Вам завжди бути щасливими, здоровими, оточеними ніжністю і турботою. Нехай Вас завжди супроводжує впевненість у завтрашньому дні!
07.03-18.jpg
 
Колектив чоловіків
Головного управління
Держпраці в Одеській області

 

Близько 10 тисяч гостей відвідали ярмарок на честь дня народження Одеської області

04/03/2018 г.
86-й день народження Одеської області відсвяткували масштабним ярмарком 3 березня, який відвідали близько 10 тисяч гостей. Присутні взяли участь у змаганнях, конкурсах, майстер-класах; куштували смаколики та обирали найкращі голубці.
Ініціатор ярмарку «Скарби Одещини», голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, також долучився до святкування – ознайомився із продукцією, скуштував страви з різних районів, а також взяв участь у майстер-класах.
06.03-18.jpg
 
«27-го лютого 1932 року була заснована Одеська область, і цьогоріч ми відмовилися від традиційних привітань, і вирішили зробити такий масштабний ярмарок. І це дуже символічно, адже саме у цей день, 3 березня 2014 року, були намагання зняти український прапор. Це був день, коли Одеську область відстояли в складі незалежної України», -  зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.
До 86-ої річниці Одеської області майстри та мешканці регіону вишили 7-ми метровий оберіговий рушник, який представили на ярмарку. Його створювали понад 3 роки. В процесі взяли участь понад 1000 людей з усіх районів області. Найменший учасник – 3-річна малеча. У вишивці рушника застосовано 10 технік швів, притаманних одеському регіону.
Офіційий портал Одеської області
 

ЗАСІДАННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ: Корупції оголошено подальшу боротьбу

02/03/2018 г.
   
  Прем’єр запропонував громадськості взяти під жорсткий контроль діяльність усіх урядових структур 
Ефективна боротьба з корупцією і якісна робота антикорупційних органів та Антикорупційного суду стане запорукою не тільки викорінення порушень законодавства, а й дасть змогу наповнювати бюджет коштами, які раніше розходилися по кишенях корупціонерів. На цьому наголосив  Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, відкриваючи  урядове засідання.
«Боротимемося  з корупцією — наповнюватимемо  бюджет. Приклад — митниця. Торік ми мобілізували до бюджету 70 мільярдів гривень. Хочу сказати, що багато з цих грошей розходилося по кишенях. Тепер, коли починаємо системно змінювати ситуацію, кошти залишаються в бюджеті, — сказав Володимир Гройсман. — Так можемо модернізувати країну, підвищувати соціальні стандарти». 
    Під час засідання урядовці заслухали черговий п’ятий звіт громадської ініціативи «Разом проти корупції», яка викриває корупційні ризики в роботі центральних органів влади. 
Найбільш тривожними було визнано випадки купівлі-продажу підроблених лікарняних, посвідчень водія, а також нестача системи оцінки ризиків під час будівництва доріг. Як наголосили  автори звіту, саме на дорожнє будівництво держава цього року витратить до 50 мільярдів гривень,  тож контроль використання коштів і якості виконаних робіт — надважливе питання.
    «Я максимально зацікавлений у тому, щоб ініціатива продовжувала роботу й проливала світло на всі зловживання. Треба сміливо йти далі. Обіцяю повну підтримку», —  прокоментував підсумки дослідження глава уряду.
Володимир Гройсман  ініціював  створення спеціальної комісії з питань виконання вимог законодавства щодо  захисту бізнесу і відповідальності контролюючих органів за надмірний тиск на підприємців. За його словами, до складу комісії увійдуть представники передусім ділових кіл, і кожен випадок тиску на бізнес обговорюватимуть у прямому ефірі.
Прем’єр очолить комісію, яка контролюватиме надмірний тиск на підприємців. Фото з cайту kmu.gov.ua
Прем’єр наголосив, що в уряді поважають слідчих, які розслідують важкі злочини, Нацгвардію, бойові підрозділи, але засуджують тих, хто все¬редині системи «паплюжить погони і вимагає хабарі від підприємців».
    Як відомо, торік у вересні під час наради за участю Президента, Прем’єр-міністра, народних депутатів та керівництва Генеральної прокуратури було проголошено ініціативу «Маски-шоу-стоп», покликану покласти край будь-яким проявам тиску силових органів на підприємців. Продовженням цього діалогу став законопроект про протидію тиску на бізнес, розроблений спільно Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ, Секретаріатом Кабінету Міністрів, Офісом бізнес-омбудсмена та іншими відомствами. Законопроект ухвалено в парламенті конституційною більшістю голосів.
Не менш важливою темою обговорення на засіданні Кабінету Міністрів стала енергонезалежність. Україна має всі можливості — ресурсні та фінансові, — щоб  за кілька років перейти на повну енергонезалежність і запровадити програми ефективного споживання енергоносіїв, наполягає Прем’єр. На його переконання, правильні заходи в сфері енерго¬збереження можуть знизити комунальні  рахунки у 2—3 рази.
    «Ключові питання — скільки ми споживаємо тепла і енергоефективності — виходить тут на передній план, — сказав Володимир Гройсман. — Котельні мають бути сучасними та високоефективними, труби до будинків — замінені та ізольовані, щоб вони не гріли землю та повітря. У будинках потрібно утеплити стіни, встановити вікна, індивідуальні пункти, які запобігають втратам тепла. Це питання регулювання й споживання. І відповідальність за це несе місцева влада».
Глава уряду наголосив, що на місцях зосереджені понад 100 мільярдів гривень додаткових доходів, тож ресурси для проведення необхідних заходів є, і нагадав, що цього року в Україні за підтримки міжнародних партнерів розпочне роботу Фонд енергоефективності. Кабінет Міністрів схвалив учора низку документів, необхідних для його запуску.
    Ухвалили урядовці й зміни до законів у сфері торговельного захисту. Чинні закони, які регулюють цю сферу, ухвалено  ще 1998 року. Відтоді відбулися значні зміни у міжнародній торгівлі та практиці проведення торговельних розслідувань.
Законопроекти пропонують ухвалити нову редакцію трьох законів і внести зміни в супутні закони. Зміни стосуються серед іншого запровадження двоетапного розслідування та чіткого дотримання строків їхнього проведення, розмежування та уточнення повноважень і функцій компетентних органів, врегулювання участі бізнесу в розслідуваннях та запровадження механізму внесення імпортером фінансової гарантії у вигляді грошової застави (для сплати особливих видів мит). 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10