Новини

Дорогі друзі! Шановні колеги!

30/12/2016 г.
     Від імені керівництва Головного управління Держпраці в Одеській області сердечно поздоровляю Вас з Новим 2017 роком і Різдвом Христовим! Від всієї душі дякую нашому колективові за трудові успіхи, вірність нашій загальній, такій важливій справі — турботі про збереження життя і здоров’я наших співвітчизників. Спасибі за розуміння та підтримку.
     Новий рік для кожного з нас — не просто радісне свято, а й незмінний символ відродження та оптимізму. Він з’єднує завершення й початок, підведення підсумків та відлік нових досягнень. Яким би важким не був рік, що минає, проводжаючи його, ми дивимось уперед з надією на сповнення наших бажань, з вірою у свої сили, з любов’ю до життя.
     Впевнений, що наступний рік буде творчим, ми збережено старі традиції та примножимо нові. Наша злагоджена  робота з реалізації намічених планів внесе свій гідний внесок до подальшого розвитку Головного управління Держпраці, до формування нової, більш вагомої системи.
     В мене немає сумнівів, що 2017 рік справдить наші надії, принесе нам успіх і радість нових звершень!
Від усієї душі бажаю вам у новому році миру, міцного здоров’я, щастя, любові, душевної рівноваги, оптимізму та стійкості духу! А на професійній ниві — творчих успіхів, натхнення, нових перспектив.
З Новим роком!
А. ДЗЮБА,
начальник Головного управління
Держпраці в Одеській області


 

Робоча нарада у райдержадміністрації Малиновського району

26/12/2016 г.
     Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області взяли участь в робочій нараді, проведеній  у районній державній адміністрації Малиновського району Одеси. Під час наради було розглянуто питання, які турбують мешканців будинку № 53 по вул.. Малиновського: надання їм житлово-комунальних послуг, додержання фінансової дисципліни розрахунку за надані комунальні послуги, передачі будинку до управління ОСББ «Нові Черьомушки».
     У робочій нараді також взяли активну участь представники управління капітального будівництва Одеської міської ради, Південного РЕСу ПАО «Одесаобленерго», філіалу «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс», інспекції ДСНС в Одеській області та ін.
     Представник Головного управління, головний державний інспектор С. Малярчук у своєму виступі зосередила увагу присутніх на стані ліфтового господарства — обладнанні підвищеної небезпеки. Вона розповіла про необхідність додержання    підприємствами вимог законодавства з охорони праці під час виконання   робіт   підвищеної    небезпеки  та експлуатації об'єктів,  машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.  Безумовно, додала представник Головного управління, якщо виконувати всі організаційні та технічні заходи, передбачені законодавством з охорони праці, та вимоги відповідних нормативних актів з питань безпеки, нещасних випадків на виробництві  можливо уникнути.
     Головний державний інспектор нагадала учасникам робочої наради про відповідальність посадових осіб за організацію безпечного виконання робіт працівниками, а також про відповідальність працівників за недотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.
     Також було звернуто увагу на вимоги «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою КМУ від 26.10.2011 року №1107 відповідно до ст.21 Закону України «Про охорону праці» стосовно ліфтового господарства.
     Під час робочої наради було розглянуто питання вимог ДБН В.2.5-27-2006 «Захисні заходи електробезпеки в електроустановках будинків і споруд», Порядку надання домедичної допомоги постраждалим при ураженні електричним струмом та блискавкою» та ін.
     Представник Головного управління відповіла на задані питання.

Сектор взаємодії зі ЗМІ 
 

Шановні працівники енергетичної галузі!

22/12/2016 г.
Вітаємо вас з професійним святом – Днем енергетика!

     Успішна робота кожної окремої галузі господарства безпосередньо залежить від ефективного функціонування енергетичного сектору. Завдяки нашим шановним енергетикам працює промисловість, функціонують транспорт і зв’язок,  створене світло і затишок у кожній оселі.
     У Головному управлінні Держпраці в Одеській області вже багато років функціонує відділ нагляду в енергетиці, машинобудуванні та ЖКГ. Фахівці відділу все своє вміння, навички та кваліфікацію направляють на забезпечення охорони праці та промислової безпеки на підприємствах енергетичного комплексу, на зменшення випадків виробничого травматизму на підприємствах галузі.  Завдяки спільній роботі державних інспекторів і фахівців підприємств енергетичної галузі люди повертаються додому живими та здоровими, а світло у будинках мешканців Одеси і області не згасає.
     Щодня, щогодини ви, шановні працівники енергетичної галузі, виконуєте свою професійну справу з повною віддачею всіх своїх знань, вміння, найкращих якостей душі. Тому професія енергетика є не тільки необхідною, але і дуже почесною.
     Бажаємо всім вам та вашим сім’ям міцного здоров’я, родинного щастя, добробуту, хороших відносин у колективах та професійного зростання.
     Нехай ваша праця приносить тільки радість та задоволення, а життєва енергія й оптимізм завжди будуть вірними супутниками.

Колектив
Головного управління
Держпраці в Одеській області
 

Семінар-нарада з питань охорони праці в КП «Білгород-Дністровськводоканал»

22/12/2016 г.
     Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області організували і провели семінар-нараду з питань охорони праці в КП «Білгород-Дністровськводоканал». У заході також брали участь керівництво та керівники підрозділів підприємства.
     Головний державний інспектор Головного управління С. Малярчук ознайомила присутніх з вимогами Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. №1232.
    Представник Головного управління нагадала про порядок надання першої домедичної допомоги особам при невідкладному стані, про забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
     Газонебезпечні роботи — роботи підвищеної небезпеки, тому фахівець Головного управління приділила їм максимальну увагу. Вона розповіла про основні ризики при виконанні газонебезпечних робіт, ознайомила з переліком газонебезпечних робіт, що проводяться без оформлення наряду-допуску, але з обов’язковою реєстрацією у журналі перед їх початком.
    Під час семінару-наради також було розглянуто питання  комплектації обладнання для аварійно-ремонтних бригад, необхідного обладнання та попереджувальних знаків, використання  ЗІЗ, газоаналізаторів під час виконання роботи.

Сектор взаємодії зі ЗМІ 
 

Осінній призов: запитання та відповіді За яким документом роботодавець визначає гарантії призовнику:за повісткою або за КЗпП

20/12/2016 г.
     Форма повістки, визначена додатком 18 до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 р. № 352 , на зворотній стороні містить обов’язки призваного на строкову військову службу.
         Один із обов’язків — перед явкою для відправлення одержати розрахунок за місцем роботи.
         При призові на військову службу працівник підлягає увільненню від роботи із збереженням місця роботи, посади та середнього заробітку.
         У табелі обліку використання робочого часу відсутність працівника, пов’язана з проходженням медичного обстеження, позначається літерним кодом «ІН» (цифровий код — 22).
         Наказ про увільнення від роботи у більшості випадків не визначатиме конкретних дат періоду увільнення (з___ по ___), оскільки у повістці фіксується дата явки до призовної комісії, а не період проходження комісії (адже для окремих працівників цей період може становити різну кількість днів). Тож після проходження працівником призовної комісії необхідно видати наказ про вихід на роботу після проходження призовної комісії — із зазначенням дати, з якої працівник приступає до виконання посадових обов’язків: «У зв’язку із завершенням процедури проходження призовної комісії НАКАЗУЮ: Петренко Петру Петровичу, докеру порту, приступити до виконання своїх обов’язків з ___ ___ 2016 р. Підстава: довідка  районного  військового комісаріату від ___2016 №___».
         Таким чином, гарантії призовнику визначаються не за повісткою, а за КЗпП України.

І. Сорокін,
старший інспектор
Головного управління Держпраці
в Одеській області            

О. Можаєв,
військовий комісар
Ренійського районного
військового комісаріату                        
 

Осінній призов: запитання та відповіді Відправлення призовників до військових частин

19/12/2016 г.
   Якщо призовна комісія дійшла висновку про придатність призовника до військової служби, призовна комісія не пізніше ніж за 5 діб до відправлення до військової частини вручає йому повістку із зазначенням конкретного терміну прибуття до військового комісаріату для відправлення на обласний збірний пункт (п. 90 Положення).
         Повістка про призов на службу (за підписом військового комісара) містить стандартний текст: «Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» Ви призвані на строкову військову службу і зараховані в команду № ____ (зазначається номер команди, наданий обласним військовим комісаріатом). Пропоную Вам «_____» _____________ 2016 р. о ____ годині з’явитися для відправлення на збірний пункт за адресою…»
         Отримання кадровою службою підприємства такої повістки восені 2016 року є підставою для надання працівнику гарантій, передбачених ч. 3 ст. 119 КЗпП України: за працівниками, призваними на строкову військову службу зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, де вони працювали на час призову.
         Відтак роботодавець має видати наказ про увільнення працівника від роботи у зв’язку із призовом на службу з дати призову, зазначеного в повістці.
         Кожен призовник перед початком строкової військової служби отримає у військовому комісаріаті грошову допомогу в розмірі 2900 грн. (дві мінімальні заробітні плати у розмірі, що діє з 1 травня 2016 року) на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 № 587 «Про затвердження порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу».

І.Сорокін,
старший інспектор
Головного управління Держпраці
в Одеській області 
О. Можаєв,
військовий комісар
Ренійського районного
військового комісаріату 
 
       31 32 33 34 35 36 37