Новини

Фахівці Головного управління підкреслили, що знання вимог законодавства з охорони праці — запорука зменшення випадків виробничого травматизму

16/09/2016 г.
     Обізнаність та вміння орієнтуватися у законодавстві з питань охорони праці — одна з якостей високої професійності працівників служб охорони праці підприємств, тому практично на кожному семінарі, нараді, під час зустрічей з працівниками піднаглядних підприємств фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області приділяють велику увагу вивченню нормативних актів з охорони праці.  Зокрема, під час семінару-навчання з працівниками Вапнярського будівельно-монтажного поїзду регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», головний державний інспектор Головного управління В. Павлюк ще раз нагадав їм про вимоги Правил  охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (НПАОП 0.00-1.71-13), Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (ПБЕЕС р.4 п.4-1-4.5), Порядку надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах (Наказ МОЗ України від 16.06. 2014 № 398), Правил охорони праці на автомобільному транспорті (НПАОП 45. 2-1.12-01) та ін. Він підкреслив, що знання вимог законодавства з охорони праці дає можливість уникнути нещасних випадків та аварій на виробництві.
     У семінарі-навчанні взяли участь керівництво Вапнярського будівельно-монтажного поїзду, представники відділів охорони праці,  головного механіка, майстри будівельних та монтажних робіт, працівники механічного цеху, профспілкового комітету.
     Учасники семінару-навчання прийняли рішення:
-дотримуватись порядку проведення організаційних та технічних заходів з охорони праці, а також заходів щодо проведення профілактичної роботи, попередження випадків виробничого травматизму та покращення умов охорони праці на робочих місцях;
-дотримуватись вимог посадових та робочих інструкцій з охорони праці на всіх робочих місцях підприємства;
- при виявленні порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці негайно зупинити роботу машин, механізмів, обладнання і заборонити їх експлуатацію та ін.
Представники Головного управління відповіли на задані питання.

Сектор взаємодії зі ЗМІ 

 
 

Безпечна експлуатація димових і вентиляційних каналів — запорука збереження життя і здоров’я мешканців Одеси та області

14/09/2016 г.
     Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області організували та провели семінар-нараду з питань охорони праці у райдержадміністрації м. Березівки Одеської області. Темою семінару-наради було «Дотримання вимог «Правил безпеки систем газопостачання» щодо експлуатації димових і вентиляційних каналів».
     У семінарі-нараді також взяли участь керівництво Березівського ЖКГ та УЕГГ, представники селищної та сільських рад Березівського району, суб’єкти господарювання, що виконують роботи з технічного обслуговування димоходів та вентиляційних каналів.
     Невдовзі розпочнеться опалювальний сезон, тому під час семінару-наради розглядалися питання, які необхідно вирішити негайно. Головний державний інспектор Головного управління Є. Нефьодов проінформував присутніх про періодичність обслуговування димових та вентиляційних каналів та про особливості їх технічного обслуговування в зимовий період. Він ще раз нагадав про недопущення випадків встановлення в будинках, які обладнані приладами і апаратами з відведенням продуктів згоряння в димоході, пристроїв витяжної вентиляції з штучним спонуканням, та необхідності проведення профілактичного інструктажу стосовно цього під час обслуговування димоходів та вентканалів. Представник Головного управління ще раз вернув увагу присутніх на аналіз та причини нещасних випадків під час використання газу у побуті, які сталися внаслідок експлуатації несправних димоходів та вентиляційних каналів.
     Під час роботи семінару-наради були розглянуті питання порядку проведення навчання з питань охорони праці, якості проведення інструктажів на робочому місці з питань охорони праці та ін.
     Представники Головного управління відповіли на задані питання.

Сектор взаємодії зі ЗМІ 

 
 

Засідання робочої группи з розгляду проекта «Правил охорони праці в морських портах»

12/09/2016 г.
     Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області підтримали пропозицію спеціалістів ДП «Адміністрація морських портів України» щодо розроблення і доопрацювання «Правил охорони праці в морських портах». Цю роботу доручено Державному підприємству «Науково-дослідний проектно-конструкторський інститут морського флоту України з дослідним виробництвом»(УкрНДІМФ), яке виконує її  згідно з договором з ДП «АМПУ».
УкрНДІМФ розробив проект «Правила охорони праці в морських портах» та  надіслав його  на розгляд та надання пропозицій до морських портів, стивідорних компаній, які здійснюють свою діяльність на території портів.
img_1471.jpg
До УкрНДІМФа надійшло багато пропозицій до проекту Правил.
     З метою кваліфікованого розгляду наданих пропозицій по ініціативі служби охорони праці апарату управління ДП «АМПУ» була створена робоча група в складі керівників служб охорони праці філій ДП «АМПУ», морських торговельних портів і приватних стивідорних компаній, яка нещодавно розглянула надані пропозиції до Правил та надала свої пропозиції УкрНДІМФу щодо їх включення до проекту Правил.
     Розроблення нормативного акту «Правила охорони праці в морських портах» викликано тим, що затверджені в 1978  році Мінморфлотом  СРСР «Правила безпеки праці в морських портах» і які  знаходяться в державному реєстрі нормативно – правових актів з охорони праці, застаріли та не відповідають сучасним вимогам безпеки в зв'язку з впровадженням в практику роботи українських портів нових технологій, засобів механізації, розвитком нових напрямків надання портових послуг. Для подальшого  підвищення  конкурентоздатності портів у світовій морській індустрії з'явилась нагальна потреба в корегуванні, доповненні і переробці діючого Державного нормативного акту про охорону праці "Правила безпеки праці в морських портах".
     Довідка:
     Розробка «Правил охорони праці в морських портах» проводиться з метою приведення нормативно-правового акту у відповідність до діючого законодавства України, міжнародних угод України. Новий нормативний документ  дозволить:
– врахувати зміни, які відбулися за останні роки в міжнародному та державному чинних законодавствах щодо охорони праці в морських портах;
– виявити небезпечні виробничі фактори портових робіт з метою проведення надалі моніторингу на відповідність Державного нормативного акту вимогам сучасних технологій експлуатації портового перевантажувального обладнання, а також вимог щодо охорони здоров'я і життя обслуговуючого персоналу;
– в роботі будуть враховані вимоги Конвенції МОП № 152 "Про техніку безпеки та гігієну праці на портових роботах, щодо покращення умов охорони і гігієни праці, зниження травматизму, профзахворювань і як результат  скорочення витрат на виплату страхових компенсацій працівникам морських портів.
     Після доопрацювання проекту правил робоча група повторно  розгляне проект Правил і направить його для узгодження до Головного управління Держпраці в Одеській області.
Сектор взаємодії зі ЗМІ 
 

Головні питання під час семінару-наради у КП «Теплопостачання міста Одеси» —профілактика травматизму

12/09/2016 г.
     Фахівці головного управління Держпраці в Одеській області взяли участь у семінарі-нараді з питань охорони праці в КП «Теплопостачання міста Одеси».
     Зараз працівники підприємства виконують роботи з підготовки основних фондів до початку опалювального сезону. Тому метою семінару- наради було забезпечення профілактики травматизму та підвищення кваліфікації працівників відповідної галузі в питаннях охорони праці та промислової безпеки. Головний державний інспектор С. Малярчук розповіла присутнім про зростання рівня травматизму на об’єктах житлово-комунального господарства Одеси та області з початку 2016 року. У зв’язку з цим представник Головного управління нагадала присутнім про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, про дотримання вимог НПАОП під час ремонту тепломеханічного обладнання теплових мереж і тепловикористовувальних установок за нарядами та розпорядженнями, у тому числі підрядними організаціями.
     Також було звернуто увагу на порядок надання першої домедичної допомоги особам, які постраждали від нещасних випадків.
     Представники підприємства, які виступили на семінарі-нараді, розглянули питання забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, а також проведення позапланових інструктажів з питань безпечного виконання робіт.
     Фахівці Головного управління відповіли на задані питання.

Сектор взаємодії зі ЗМІ 
 

Головне управління турбує, як готується до опалювального сезону КП «Теплопостачання міста Одеси»

08/09/2016 г.
     Головне управління Держпраці в Одеській області тримає на постійному контролі стан виконання заходів з підготовки до осінньо-зимнього сезону 2016 – 2017 років на підприємствах міста і області.
     Фахівці Головного управління одержали інформацію від керівництва КП «Теплопостачання міста Одеси», що зроблено для початку опалювального сезону в підрозділах підприємства.
     Багато що із запланованого вже виконано. Завершено 2 етап гідравлічних опресовок теплових мереж. До початку опалювального сезону із 140 котелень на балансі КП «ТМО» підготовлено 107; з 4 котелень, які знаходяться на обслуговуванні, підготовлено 1 котельну.
     Завершено роботи з капітального ремонту котлів у котельних по вул. Канатній, Довженка, Великій Арнаутській та ін.
     Відремонтовано і перевірено більш як 6 тисяч одиниць контрольно-вимірювальних приладів, проведено еколого-теплотехнічні випробування 14 котлоагрегатів.
     Після виконання ремонтних робіт з початку року департаменту муніципальної безпеки здано 263 розкопки. Всього  з початку року замінено більш як 5,5 тис. п.м труб.
     У стадії ремонту знаходяться котельні по вул. Щорса, Промисловій. Проводиться ремонт котлів з заміною труб поверхонь нагріву.
     Керівництво КП «Теплосполучення міста Одеси» повідомило Головне управління, що до початку опалювального сезону буде відремонтовано обладнання практично всіх підрозділів підприємства.
     Головне управління тримає під контролем підготовку до початку опалювального сезону на даному підприємстві.

Сектор взаємодії зі ЗМІ 
 

Роз’яснення щодо правомірності одержання середньої заробітної плати працівником після укладення ним контракту про проходження військової служби у Збройних силах України

02/09/2016 г.
     Статтею 1 Закону України «Про оборону України» визначено, що особливий період — період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
     Пунктом 6 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992р. № 2232-XII, визначені види військової служби: строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки; військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу.
     Частиною  2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII визначено, що громадяни України, призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, користуються гарантіями, передбаченими ч. 3, 4 ст. 119 КЗпП України, а також ч. 1 ст. 51, ч. 5 ст. 53, ч. 3 ст.57, ч.5 ст.61 Закону України "Про освіту".
     Частиною 3 ст. 119 КЗпП України передбачено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
     Статтею 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993р. № 3543-XII  визначено, що демобілізація — комплекс  заходів,  рішення  про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне  переведення національної економіки,  органів державної влади,  інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств,  установ  і  організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних  Сил  України,  інших  військових формувань,  Оперативно-рятувальної  служби цивільного захисту – на організацію  і  штати  мирного  часу.
     Указом Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014р.                № 303/2014 у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі  — оголошена часткова мобілізація.
     Указом Президента України від 14.01.2015р. № 15 «Про часткову мобілізацію»  оголошена та проведена протягом 2015 року часткову мобілізацію у три черги протягом 210 діб із дня набрання чинності цим Указом. Пунктом 5 Указу Президента України від 14.01.2015р. № 15 «Про часткову мобілізацію»  встановлено перевести національну економіку України на функціонування в умовах особливого періоду в обсягах, що гарантують безперебійне забезпечення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань України під час виконання покладених на них завдань, привести визначені галузі, підприємства, установи та організації у ступінь повна готовність.
     Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

Р. Мікрух,
заступник начальника
управління з питань праці
Головного управління Держпраці
в Одеській області

 


 
       31 32 33 34 35 36 37 38