Новини

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ВИМОГ БЕЗПЕКИ ТА ЗАХИСТУ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧОГО ОБЛАДНАННЯ ПРАЦІВНИКАМИ

19/12/2017 г.
        Державною службою України з питань праці відповідно до законів України „Про охорону праці” та „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” доопрацьовано проект наказу Міністерства соціальної політики України „Про затвердження Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками”. Основною метою розроблення документа є підвищення рівня безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками. Проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу оприлюднений шляхом розміщення на офіційному сайті Державної служби України з питань праці (www.dsp.gov.ua).
 
Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу:
Державна служба України з питань праці: вул. Десятинна, 14, м. Київ, 01601; e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються у місячний термін у письмовому або електронному вигляді.

За матеріалами сайту Держпраці

 

Роман Чернега: «Сьогодні увесь ресурс Держпраці має бути задіяний у боротьбі з «тіньовою» зайнятістю»

18/12/2017 г.
      Головною темою для обговорення на засіданні колегії Державної служби України з питань праці, що відбулося 14 грудня 2017 року, стало питання незадекларованої праці в Україні.
Розв’язання цієї проблеми потребує тісної співпраці органів державної влади, соціальних партнерів та міжнародних експертів. Саме на цьому наголосив Голова Держпраці Роман Чернега, відкриваючи засідання: «Процес інституційних реформ в системі Держпраці триває. З огляду на те, що наша діяльність тісно повʼязана з реформуванням інших напрямів соціальної політики, зокрема пенсійною реформою, ми маємо діяти злагоджено і оперативно спільно з Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, органами місцевого самоврядування, адже часові рамки жорсткі і ми повинні продемонструвати вагомі результати вже сьогодні. Керівництво держави поставило перед Держпраці низку важливих завдань. І одним з головних є зниження рівня «тіньової» зайнятості на ринку праці».
     Керівник відомства наголосив на активній взаємодії з органами місцевого самоврядування: вже 187 інспекторів праці органів місцевого самоврядування отримали посвідчення і приступили до роботи.
Вагомих результатів вдалося досягти, – констатував очільник Держпраці, – завдяки спільній роботі з Державною фіскальною службою і Пенсійним фондом України. За даними Пенсійного фонду України, кількість застрахованих осіб з початку 2017 року збільшилася більш як на 230 тисяч, в тому числі кількість найманих працівників збільшилася на понад 193 тисячі. Відповідно збільшились і  надходження до державного бюджету. Найбільше зростання застрахованих  осіб демонструють місто Київ, Одеська, Харківська, Вінницька і Київська області, за видами економічної діяльності – сільське, лісове, рибне господарство, оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспорту, будівництво.
Пріоритетним напрямом залишається інформаційно-роз’яснювальна робота Держпраці. Роман Чернега відзначив, що позитивний вплив таких заходів очевидний. Люди отримують необхідні знання щодо своїх трудових прав, соціальних гарантій, роботодавці усвідомлюють переваги функціонування в законодавчому полі і роблять вибір на користь легальної праці. А у підсумку виграє вся країна, бо це шлях економічного розвитку і соціальної стабільності.
«Працювати легально – це має стати трендом сьогодення», – підкреслив Голова Держпраці. 
Директор департаменту з питань праці Держпраці Ігор Дегнера поінформував присутніх про результати моніторингу заборгованості із заробітної плати. Більша частка загальної суми заборгованості припадає на економічно активні підприємства.     Станом на 11 грудня борги працівникам економічно активних підприємств становлять 1 млрд 356 млн грн., або 63 % загальної заборгованості із заробітної плати.
Серед державних підприємств найбільшу заборгованість мають підприємства, що належать до сфери підпорядкування ДК „Укроборонпром”, Міненерговугілля, Державіаслужби, Донецької військово-цивільної адміністрації, Міноборони, Мінагрополітики, Мінрегіонбуд, Фонду державного майна України.
На вимогу інспекторів праці Держпраці підприємства-боржники погасили заборгованість із заробітної плати на суму 846 млн 715 тис. гривень перед 225 тис. 300 працівниками.
На засідання колегії були запрошені і заслухані керівники найбільших підприємств-боржників Київської області – ТОВ “Груп ДФ Інтернешнл Юкрейн”, ДП “Проектний інститут “Укрметротунельпроект”, ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів», ДП «Завод порошкової металургії».
    До обговорення соціально важливих питань долучилися Григорій Осовий – голова Федерації профспілок України, Сергій Савчук – Національний координатор МОП, Сергій Біленький – голова Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств металургійного комплексу Федерації металургів України, Сергій Українець – заступник голови профспілки працівників нафтової і газової промисловості, Юрій Піжук – голова профспілки працівників державних установ, Михайло Волинець – голова Незалежної профспілки гірників України, Вячеслав Саєнко – голова Міжнародної антикорупційної асамблеї.
Григорій Осовий підтримав стратегію Держпраці з подолання незадекларованої праці, розширення повноважень інспекторів щодо безперешкодного доступу до робочих місць. Зважаючи на зростання заборгованості із заробітної плати, він також закликав Держпраці разом із профспілками зробити все можливе, щоб змінити цю негативну тенденцію.
Масштабну роботу Держпраці відзначив Юрій Піжук. На його думку, глибокий аналіз ситуації із дотриманням трудових прав громадян в Україні потребує медійного підсилення, аби привернути увагу суспільства до зазначених проблем, активізувати процес їх розв’язання.
    Національний координатор МОП Сергій Савчук зауважив, що імплементація положень конвенцій МОП № 81 і № 129 про інспекцію праці також сприятиме позитивним змінам у подоланні незадекларованої праці. Він запевнив, що Міжнародна організація праці надаватиме всебічну підтримку у створенні інтегрованої інспекції праці.
Про стан здійснення ринкового нагляду доповів начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Сергій Бабенко. Він акцентував на тому, що основним завданням ринкового нагляду є забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам щодо безпеки для життя і здоров’я людини, щоб досягти мети, яка відповідатиме суспільним інтересам – безпечна продукція, безпечні і здорові умови праці.
    Учасники засідання заслухали також звіти про результати роботи щодо запобігання і протидії корупції у Держпраці та сектору внутрішнього аудиту. В свою чергу Роман Чернега вкотре наголосив керівникам територіальних управлінь та державних підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Держпраці, про особисту відповідальність за невиконання вимог антикорупційного законодавства.
    На завершення засідання Голова Держпраці зазначив: «Сьогодні увесь наш ресурс має бути задіяний у боротьбі з «тіньовою» зайнятістю. Роботи наступного року тільки примножиться. Тому ми повинні демонструвати свою компетентість, професіоналізм і неупередженість. Інколи влучна порада діє краще, ніж штраф. Превентивні заходи дають куди більший ефект, ніж залякування та санкції. Пам’ятаймо, що наші дії мають бути спрямовані на те, аби повернути довіру до державних органів і державних службовців».
 
 За матеріалами сайту Держпраці
 

Головне управління перевіряє підприємства — боржники із виплати заробітної плати

15/12/2017 г.
   Фахівцями Головного управління Держпраці в Одеській області впродовж 2017 року здійснено 36 перевірок підприємств - боржників із виплати заробітної плати, на яких державними інспекторами виявлено загальну суму боргу 21308,9 тис. грн.
    У зв’язку з виявленими порушеннями законодавства про працю керівникам суб’єктів господарювання  винесено 32 приписи щодо усунення виявлених порушень.
Відносно посадових осіб підприємств - боржників, які порушили законодавство про оплату праці, складено та передано до суду 17 протоколів про адміністративні правопорушення та за невиконання вимог приписів винесено 4 постанови про накладання адміністративного штрафу  на суму 5440,0 грн.
У поточному році 25 роботодавців усунули порушення на виконання вимог приписів та 1144 працівникам погашено заборгованість із виплати заробітної плати на суму  9738,8 тис. грн.
15.12-2.jpg
 
      Відповідно до абзацу 3 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України винесено 21  постанову  про накладання штрафних санкцій на суб’єктів господарювання в сумі 201,6  тис.грн. До правоохоронних органів Одеської області, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч.1 ст. 175 КК України, направлено матеріали 12 перевірок підпиємств.
     За результатами розгляду матеріалів перевірок правоохоронними органами за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 175 КК України, порушено 4 кримінальних справи на керівництво суб’єктів господарювання.

Сектор взаємодії зі ЗМІ
 

Фахівці Головного управління виявили порущення стану додержання законодавства про працю

15/12/2017 г.
     Протягом 11 місяців поточного року фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області провели 878 перевірок стану  додержання законодавства про працю у 780 суб'єктів господарювання. У 535 суб'єктів господарювання виявлені порушення законодавства з питань праці, у зв’язку з чим державними інспекторами винесено 568 приписів.
     За допущення порушення законодавства про працю на 334 суб’єктів господарської діяльності накладено штрафні санкції відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України  на суму 25132,8  тис.грн., з них сплачено 1728,7 тис. грн.
15.12-17.jpg
 
     Проведеними перевірками встановлено, що 18 суб’єктами господарювання відносно 75 найманих працівників порушувались мінімальні державні  гарантії в оплаті праці.
    За допущення порушення законодавства про працю на 16 суб’єктів господарської діяльності відповідно  до абзацу 4 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України накладено штрафні санкції на суму 2208,0 тис.грн.
     Також інспекційними відвідуваннями встановлено, що 21 роботодавець порушував вимоги діючого законодавства щодо допуску до роботи працівників без повідомлення органів ДФС (виявлено 361 працівника) та у 16 роботодавців 95 працівників працювали  на підставі цивільних договорів, що мають ознаки трудового договору.
     На виконання вимог приписів суб’єктами господарювання оформлено 199 працівників.Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України винесено 27 постанов про накладення фінансових санкцій на загальну суму 17904,0 тис.грн.
Сектор взаємодії зі ЗМІ


 

Семінар КП «Теплопостачання міста Одеси»: «Профілактика виробничого травматизму»

14/12/2017 г.

 

 

  Посадові особи Головного управління Держпраці в Одеській області 06.12.2017  прийняли участь у семінарі на тему «Профілактика виробничого травматизму»,  КП  «Теплопостачання міста Одеси»  за адресою вул.  Балківська 1(б) .

 

За програмою семінару  було розглянуто наступні питання:

 

-                       Стан виробничого травматизму в Комунальному підприємстві «Теплопостачання міста Одеси» за 11 місяців 2017 року;

-                       Причини виробничого травматизму та основні заходи щодо його попередження;

-                       Виступ представника Головного управління Держпраці в Одеській С.М. Малярчук «Основні вимоги щодо безпечного виконання земляних робіт» – головний державний інспектор відділу нагляду в енергетиці, машинобудуванні та ЖКГ ГУ Держпраці в Одеській області.

-                       Основні напрямки діяльності  Фонду соціального страхування України в Одеській області  та вирішення основних завдань  Фонду з питань соціально забезпечення –  доповідь начальника  відділу профілактики виробничого травматизму Приморського відділення м. Одеси Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області  Решетченко В.П.

-                       Соціальне страхування від нещасних випадків  і професійних захворювань – доповідь страхового експерту з охорони праці відділу профілактики виробничого травматизму Приморського відділення м. Одеси Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області  Півоварчук Т.І.

 

 Під час проведення семінару доповідачам було надано ряд питань стосовно чинного законодавства з питань охорони праці та профілактики травматизму на виробництві. Усі відповідні були аргументованими та викладені з використанням прикладів.

Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

 

Інформація щодо перевірки ОСББ «Чорноморська Мрія»

14/12/2017 г.

У листопаді 2017 року була проведена перевірка  дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації ліфтів на ОСББ «Чорноморська Мрія».

Під час перевірки були встановлені численні порушення, зокрема:

-                      До перевірки не надано технічний паспорт ліфта. Відсутні відомості щодо оглядів, випробуваннях та пусків у роботу ліфта. Порушено п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08

-                      Кабіна ліфта не обладнана двостороннім зв'язком з диспетчерським пунктом, чим порушено п. 9.8.1 НПАОП 0.00-1.02-08

-                      Шахта ліфта не забезпечена постійним електричним освітленням, чим порушено п. 6.4.26. НПАОП 0.00-1.02-08

-                      Не надано відомості щодо проведення перевірок опору ізоляції електрообладнання ліфта, чим порушено п. 9.4.2. НПАОП 0.00-1.02-08

-                      Приямок ліфта не має пристосувань для входу і виходу з нього, чим порушено п. 6.4.18. НПАОП 0.00-1.02-08

 

За результатами перевірки ОСББ «Чорноморська Мрія» притягнуто до адміністративної відповідальності осіб,  що є відповідальними за технічний стан експлуатації ліфтів.  Головним управління Держпраці в Одеській області було подано позов до адміністративного суду щодо заборони експлуатації одного пасажирського ліфта.

 

 Сектор взаємодії зі ЗМІ

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10