Новини

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ВИХІДНИЙ 25 ГРУДНЯ

30/11/2017 г.
       29 листопада Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів». Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Документ визначає 25 грудня (Різдво Христове за Григоріанським календарем) офіційним святковим днем в Україні.
Законом також скасовано святковий день 2 травня та внесено зміну до статті 73 КЗпП, згідно з якою святковим днем вважається лише 1 травня – День праці.
      Відтак загальна кількість святкових днів, коли українці відпочиватимуть офіційно, буде незмінною – 11 днів, а саме: 1 січня - Новий рік; 7 січня і 25 грудня - Різдво Христове; 8 березня - Міжнародний жіночий день; 1 - День праці; 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги); 28 червня - День Конституції України; 24 серпня - День незалежності України і 14 жовтня - День захисника України та один день (неділя) - Пасха (Великдень) і один день (неділя) - Трійця.
    Закон має сприяти об’єднанню та кращому порозумінню між християнськими релігійними громадами як в межах, так і за межами України, а також сприятиме оптимізації святкування Різдва Христового та Нового року, зазначають автори документа.
Українське право


 

Участь керівництва Головного управління у нараді в Одеській облдержадміністрації

30/11/2017 г.
     Нещодавно в Одеській обласній державній адміністрації відбулася нарада з аграрним активом області за участі голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова.
На нараду були запрошені керівники сільгосппідприємств, структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних структур центральних виконавчих органів, науковці, представники ЗМІ.
З доповіддю «Трудові відносини в аграрній сфері» на нараді виступив перший заступник начальника Головного управління Держпраці в Одеській області Микола Калайда. Він підкреслив, що, згідно з статтею 27 Закону України «Про фермерське господарство» трудові відносини у фермерському господарстві базуються на основі  праці  його  членів.  У разі виробничої потреби фермерське господарство має право залучати до роботи в ньому  інших  громадян за трудовим договором (контрактом). 

     Трудові відносини членів фермерського господарства регулюються Статутом, а осіб, залучених до  роботи  за  трудовим договором (контрактом), — законодавством України про працю. Голова фермерського господарства  створює  безпечні  умови праці  для  членів  господарства  і громадян,  які уклали трудовий договір (контракт),  забезпечує дотримання вимог техніки  безпеки, виробничої гігієни та санітарії, пожежної безпеки. 
Але М. Калайда звернув увагу учасників наради на те, що умови галузевої угоди обов'язкові тільки для сторін, що ведуть на підприємствах колективні переговори і укладають колективний договір. Зважаючи на те, що далеко не на кожному підприємстві такий договір укладається, велика кількість недержавних сільськогосподарських підприємств залишаються поза межами її регулювання.
    Крім того, зазначив представник Головного управління, слід звернути увагу, що особливості правового становища членів сільськогосподарських виробничих кооперативів і фермерських господарств також впливають на формування специфіки трудових правовідносин у цих підприємствах. З цієї причини правовий режим їх праці набуває істотних відмінностей порівняно з умовами, передбаченими трудовим законодавством. Саме вони і повинні бути відображені у спеціальному законодавстві, яке регулює основні питання діяльності цих підприємств, а також в їх статутах.
    М. Калайда також ознайомив присутніх з контрольно-наглядовою діяльністю Головного управління Держпраці в агропромисловому комплексі за 10 місяців 2017 року. У звітному періоді в агропромисловому комплексі області сталося 4 нещасних випадки, з них один випадок смертельний.
      Спричиняє:
           - відсутність дозволів на виконання робіт підвищеної безпеки на експлуатацію обладнання підвищеної безпеки та відсутність  персоналу, який пройшов навчання з питань охорони та електробезпеки;
           -відсутність інструкцій з охорони праці та проходження інструктажів за видами роботи.
Причиною смертельного випадку є ДТП, яке обумовлено порушенням вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів.
       Інспекторами Головного управління проведено 101 перевірку з питань охорони праці та  виявлено 2065 порушень вимог законодавства.        Відносно посадових осіб суб’єктів господарської діяльності, які порушили законодавство про працю, складено 40 протоколів про адміністративні правопорушення  за ч.1 ст.41, ст. 188-6 КУпАП.
         На нараді було розглянуто проблемні питання розвитку агропромислового комплексу на підприємствах Одеської області та визначено терміни їх вирішення.
Сектор взаємодії зі ЗМІ


 

Фахівці Головного управління надають допомогу з питань охорони праці працівникам елеваторів

29/11/2017 г.
    На виконання пункту ІІ.15.9. Плану роботи Державної служби України з питань праці на 2017 рік щодо проведення семінарів – нарад з профілактики нещасних випадків та порушень вимог законодавства з охорони праці у суб’єктів господарювання, які здійснюють зберігання та переробку зерна, Головним управлінням Держпраці в Одеській області проведено певну роботу .
    Фахівці Головного управління  протягом листопада поточного року організували та провели на 5 підприємствах із зберігання та переробки зерна семінари – наради з питань «Правил техніки безпеки і виробничої санітарії на підприємствах по зберіганню і переробці зерна».
  Представники Головного управління побували на ТОВ «Аліягський елеватор», Вигодянській філії дочірнього підприємства з іноземною інвестицією «Сантрейд», ПрАТ «Роздільнянський елеватор», ПАТ «Весело-Кутський комбінат хлібопродуктів», Державному підприємстві «Куліндоровський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України.  
    Під час семінарів-нарад було розглянуто вимоги  «Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, «Заходів безпеки при переробці та зберіганні зернових. Використання засобів індивідуального захисту», «Виконання електротехнічними робітниками безпечного ведення робіт в діючих електроустановках до та понад 1000 В»,  «Дотримання суб’єктами господарювання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час експлуатації та обслуговування  вантажопідіймальної техніки підвищеної небезпеки» на підприємствах та ін.. 
    Спеціалісти Головного управління надають допомогу керівництву та інженерам з охорони праці підконтрольних підприємств щодо додержання вимог охорони праці під час зберігання та переробки зерна, щодо оцінки технічного стану виробничого обладнання та устаткування, вжиття заходів задля усунення небезпечних для здоров’я виробничих факторів. 
Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

Робота над удосконаленням законодавства України з питань безпеки і гігієни праці, трудових відносин відповідно до стандартів ЄС набула нового формату

29/11/2017 г.
       У рамках Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Держпраці спільно з Міжнародною організацією праці розпочали низку тренінгів з метою роз’яснення положень директив ЄС з питань безпеки і гігієни праці, трудових відносин, імплементація яких передбачена Угодою про асоціацію Україна-ЄС.
       Спеціально створеними робочими групами при Держпраці опрацьовані таблиці відповідності національного законодавства директивам ЄС 89/391/ЄЕС, 89/654/ЄЕС, 2009/104/ЄС, 89/656/ЄЕС, 2003/88/ЄС. Результати аналізу стануть основою для напрацювання рекомендацій щодо удосконалення національного законодавства та приведення його у відповідність до стандартів ЄС, проведення відповідних тристоронніх консультацій.
28 листопада в Держпраці відбувся тренінг з опрацювання Директиви № 89/391/ЄЕС від 12 червня 1989 року про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки і охорони здоров’я працівників під час роботи, який провів менеджер Проекту Антоніу Сантуш. У заході також взяли участь Національний координатор Проекту Софія Литвин і асистент Проекту Андрій Фіголь, представники інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, роботодавців, профспілок, науковці.
          На 29 листопада заплановано тренінг з імплементації Директиви 89/654/ЄЕС від 30 листопада 1989 року про мінімальні вимоги стосовно безпеки і охорони здоров’я на робочому місці.
За матеріалами сайту Держпраці

 

Участь фахівців Головного управління у проведенні семінару-наради у СВК «Лад-Агро»

28/11/2017 г.
    Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області взяли активну участь у проведенні семінару-наради у СВК «Лад-Агро», розташованого у Кілійському районі Одеської області.
     У заході також брали участь  керівництво та керівники підрозділів підприємства, працівники виробничих підрозділів та ін.
     Представники Головного управління зосередили увагу присутніх на необхідності дотримання вимог законодавства про охорону праці. Зокрема,
йшлося про необхідність одержання підприємствами дозволів згідно вимог  «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107. 
     Представники Головного управління зосередили увагу на вимогах «Порядка проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року за № 1232.
     На семінарі було розглянуто питання безпечного ведення робіт в електроустановках при додержанні персоналом вимог «Правил безпечної експлуатації електроустановок» - НПАОП 40.1-1.01-97.
     Під час семінару-наради також йшла мова про дотримання вимог Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві. Наприклад,  було звернуто увагу на безпечне проведення робіт в зоні проходження магістральних трубопроводів, заходи безпеки під час використання та зберігання пестицидів і агрохімікатів у сільськогосподарському виробництві та ін.
     Учасники семінару-наради дійшли висновку про необхідність в подальшому налагоджувати спільну роботу з роботодавцями з метою запобігання аварій, нещасних випадків і профзахворювань.
Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

ЗАВДЯКИ ГОЛОВІ ДЕРЖПРАЦІ РОМАНУ ЧЕРНЕЗІ ХМЕЛЬНИЦЬКИХ ЛІКАРІВ НЕ ЗВІЛЬНЯТИМУТЬ З РОБОТИ

27/11/2017 г.
       Лікарі Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки 8 листопада 2017 року звернулися на онлайн-прийомі до Голови Держпраці Романа Чернеги.  Вони стверджували, що керівництво поліклініки намагається неправомірно звільнити їх з роботи за ч. 2 ст. 40 КЗпП України через невідповідність займаній посаді внаслідок недостатньої кваліфікації. Також лікарі зазначали, що голова обласної профспілки жодним чином не намагався допомогти відстояти їхні права.

        Очільник Служби роз’яснив, що працівник, котрий був прийнятий на роботу, не надавши документ про освіту, передбачений кваліфікаційними вимогами, не може бути звільнений з роботи через відсутність такого документа, адже роботодавцю про таку невідповідність було відомо й раніше – при прийнятті працівника на роботу. Встановлення роботодавцем такої обставини за відсутності конкретних фактів неналежного виконання трудових обов`язків саме через недостатню кваліфікацію по суті є загальною оцінкою роботи працівника, що не може обґрунтовувати підставу звільнення згідно з пунктом 2 статті 40 КЗпП України.

      Також Роман Чернега підкреслив, що Держпраці у такій ситуації на стороні працівників, та після закінчення онлайн-прийому звернувся до керівництва професійної спілки працівників охорони здоров’я  України з проханням розглянути звернення лікарів Хмельницької облстоматполіклініки у межах повноважень, звернути увагу на роботу керівника обласної профспілки щодо зазначеного звернення.

      Так, завдяки втручанню Голови Держпраці, лікарям Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки вдалося зберегти свої робочі місця.

     Кадрова служба лікувального закладу ознайомила лікарів Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки з наказом головного лікаря про скасування попереднього наказу від 4 жовтня 2017 року «щодо попередження про звільнення зубних лікарів згідно ст.40 п.2 (невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації)», як такого, що не набрав чинності.

     Держпраці завжди стоятиме на позиції захисту порушених прав працівників та дотримання чинного законодавства.
За матеріалами сайту Держпраці


 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10