Новини

Головне управління роз’яснює необхідність дотримання вимог «Правил будови та безпечної експлуатації ліфтів»

09/02/2018 г.
      Для надійної та безпечної експлуатації ліфтів, відповідно до «Правил будови та безпечної експлуатації ліфтів» (НПАОП 0.00-1.02-08), суб'єкт господарювання, який має намір розпочати (продовжити)   експлуатацію   ліфтів,   повинен   отримати  дозвіл відповідно  до  вимог «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» (ПКМУ від 26 жовтня 2011 р. №  1107)    і забезпечувати   їх   утримання   в  справному  стані  та  безпечно експлуатувати    шляхом    організації    належного     технічного обслуговування,  технічного  огляду  та ремонту.  З цією метою він повинен:
- призначити    наказом    працівників,   відповідальних   за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів  та організацію їх експлуатації;
- призначити  наказом  електромеханіків,  які   одночасно   є відповідальними особами за їх справний стан;
- призначити наказом ліфтерів  і  операторів  диспетчерського 
зв'язку.
       Пасажирські,  вантажопасажирські ліфти,  встановлені в житлових будинках,  повинні бути обладнані двостороннім зв'язком  з диспетчерським   пунктом  або  пунктом  розміщення  обслуговуючого персоналу на весь строк їх експлуатації.
Згідно з п.9.7.16 Правил, суб'єкт господарювання,  який експлуатує ліфти,  може укласти  договір  на  технічне  обслуговування і  ремонт ліфтів з 
організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт.
      На офіційному сайті Головного управління Держпраці в Одеській області (http://www.dnop-odessa.org.ua) можна ознайомитися з інформацією щодо спеціалізованих організацій м. Одеси, які виконують роботи у ліфтовому господарстві (технічне обслуговування, монтаж, ремонт, модернізація, експлуатація ліфтів).
     Також нагадуємо Вам, що, згідно з п.6.1.22 Правил, після закінчення граничного строку експлуатації ліфта (25 років) як вітчизняного,  так і імпортного  виробництва,  проводиться  його експертне обстеження згідно з НПАОП 0.00-6.18-2004 та позачерговий технічний огляд силами уповноваженої організації.
Незадовільний стан ліфтів комунального господарства м. Одеси все частіше нагадує про себе через нещасні випадки, в результаті яких травмуються люди. Так, у ліфтовому господарстві Одеської області було зафіксовано такі аварійні  ситуації:
- 11.07.2011 сталася жорстка посадка кабіни з пасажирами на буфера на підвищеній швидкості з ліфтом ОСББ „Середньофонтанський, 19Б” . Пасажири отримали тяжкі травми.
- 13.03.2013 сталася аварія пасажирського ліфта за адресою: м. Одеса, вул. Гайдара, 30, під час якої у ліфті знаходився мешканець вищевказаного будинку. Стало відомо, що до кабіни ліфта зайшли двоє людей.   Не доїхавши до сьомого поверху, ліфт раптом зупинився і, змінивши напрямок руху, рушив донизу. Остаточно ліфт зупинився у приямку, тим самим заблокувавши в кабіні пасажира. 
- 08.03.2014 трапилась жорстка посадка кабіни ліфта з пасажирами на буфера на підвищеній швидкості в будинку №18 по вул. Маршала Говорова. Пасажири отримали травми різної важкості.
-  24.06.2014 під час користування пасажирським ліфтом у будинку № 20 по вул. Висоцького в м. Одесі тяжкі травми отримав чоловік похилого віку. Зайшовши до  кабіни ліфта, він був затиснутий дверми кабіни, яка одночасно почала рух.
      У зв’язку з вищевикладеним, Головне управління Держпраці в Одеській області нагадує власникам та користувачам ліфтів про необхідність неухильно дотримуватися вимог Правил будови та безпечної експлуатації ліфтів, а також постійно інформувати про правила безпечного користування ліфтами мешканців багатоквартирних будинків.

Сектор взаємодії зі ЗМІ
 

Команда BRDO високо оцінила взаємодію Держпраці з Інформаційною автоматизованою системою

08/02/2018 г.
ОПУБЛІКОВАНО 07/02/2018 • ОНОВЛЕНО 07/02/2018
Команда BRDO (Офіс ефективного регулювання), що працює в Україні за підтримки Єврокомісії, оцінила і присвоїла Держпраці чемпіонський титул щодо співпраці з ІАС (Інформаційна автоматизована система держнагляду).
08.02-2.jpg
 
Так, на офіційній фейсбук-сторінці BRDO зазначено, що Державна служба України з питань праці однією з перших внесла до онлайн-системи ІАС результати перевірок підприємств. Ознайомитися більш детально можна за посиланням http://bit.ly/2scSHN0. 
Держпраці працює на випередження і прагне виправдовувати довіру бізнесу і працівників до Служби.
За матеріалами сайту Держпраці
 

 

На особистому прийомі громадян Голова Держпраці доручив інспекторам праці оперативно вирішити питання порушення трудового законодавства

08/02/2018 г.
На особистому прийомі громадян, який відбувся 07 лютого 2018 року, до Голови Держпраці Романа Чернеги звернувся колишній працівник одного з університетів м. Києва щодо порушення його трудових прав та недотримання у навчальному закладі правил з охорони праці. Голова Держпраці детально розібрався у зазначених питаннях та пообіцяв проконтролювати їх оперативне вирішення в межах чиннного законодавства.
08.02-18.jpg
 
Роман Чернега також розглянув звернення громадянки Запорізької області щодо її неправомірного звільнення з підприємства та, за словами позивачки, невидачі їй трудової книжки. Так, очільник Служби доручив посадовим особам Держпраці детально розглянути скаргу та надати грунтовне розяснення громадянці.
Присутнім на прийомі інспекторам праці Головного управління Держпраці у Київській області Голова Держпраці дав доручення з’ясувати всі нюанси питань в межах компетенції і доповісти у найкоротший термін результати проведеної роботи.
За матеріалами сайту Держпраці

 

Дотримання вимог законодавства про працю — одне з основних питань в діяльності фахівців Головного управління

06/02/2018 г.
Для фахівців управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області одними з основних питань є дотримання вимог законодавства про працю стосовно легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати.
Протягом минулого року інспекторами праці Головного управління Держпраці в Одеській області проведено 980 перевірок підприємств щодо додержання законодавства з питань охорони праці.
У 866 суб'єктів господарювання виявлено порушення законодавства з питань праці, у зв’язку з виявленими порушеннями державними інспекторами внесено 660 приписів.
За невиконання законних вимог державних інспекторів  щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю винесено 11постанов про накладання адміністративного штрафу на посадових осіб суб’єктів господарювання згідно ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення на загальну суму 14960,0 грн., з них сплачено13600,0 грн.
Відносно посадових осіб суб’єктів господарської діяльності, які порушили законодавство про працю, складено та передано до суду 351 протокол про адміністративні правопорушення.
За результатами розгляду судами 280 протоколів на 218 посадових осіб накладено штрафні санкції на суму 153,0 тис. грн.
Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

Охорона праці :Складні погодні умови - снігопади, хуртовини, утворення снігового покрову , ожеледиця.

06/02/2018 г.

Головне управління Держпраці в Одеській області інформує піднаглядні суб’єкти господарювання щодо вжиття відповідних заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації (снігопади, хуртовини, утворення снігового покрову, ожеледиці)

Нагадуємо:
- Згідно нормативно-правових актів з охорони праці, не дозволяється виконувати будівельні роботи при температурах повітря нижче 20 градусів С. 
За необхідності виконання робіт при вищевказаній температурі повітря підприємствам необхідно передбачити додаткові умови безпеки праці (пункти обігріву чи пункти перепочинку з додатковим забезпеченням працюючих питною водою), які повинні бути прописані у проекті виконання робіт або в іншій проектній документації (технологічних картах, регламентах тощо). 
- Не дозволяється також переміщення вантажів з високою парусністю баштовими кранами при швидкості вітру більш 10 метрів за секунду, виконання робіт вантажопідіймальними кранами при низькій видимості: наприклад, в туман або сильний сніг тощо;
Треба відзначити, що при опадах у вигляді дощу, снігу на не дозволяється виконувати роботи на верстатах заготівельних ділянок, на електрозварювальному обладнанні без улаштування навісів з негорючих матеріалів;
- при отриманні відповідної інформації щодо очікування несприятливих погодних умов від органів місцевого самоврядування керівники підприємств повинні негайно сповістити робітників, забезпечити їх додатковим спецодягом, спецвзуттям та вжити відповідних заходів щодо припинення виконання робіт на відкритому повітрі, на висоті, забезпечити баштові крани на рейкових коліях протиугінними пристроями;
- За необхідності виконання робіт при вищевказаній температурі повітря підприємствам необхідно передбачити додаткові умови безпеки праці (пункти обігріву чи пункти перепочинку з додатковим забезпеченням працюючих питною водою), які повинні бути прописані у проекті виконання робіт або в іншій проектній документації (технологічних картах, регламентах тощо);
-Для попередження можливого переохолодження працюючих в холодний перiод у примiщеннях, де на робочих мiсцях мiкроклiматичнi умови нижче допустимих величин (ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень»), влаштовують повiтрянi або повiтряно-тепловi завiси бiля ворiт, технологiчних та iнших отворiв у зовнiшнiх стiнах, а також тамбури-шлюзи:
- видiляють спецiальнi мiсця для обiгрiву, встановлюють засоби для швидкого та ефективного обiгрiвання верхнiх i нижнiх кiнцiвок (локальний променево-контактний обiгрiв i т. iн.);
- встановлюють внутрiшньозмiнний режим працi та вiдпочинку, що передбачає можливiсть перерв для обiгрiву;
- забезпечують працюючих засобами iндивiдуального захисту (одяг, взуття, рукавиці).

Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

Фахівці Головного управління роз’яснюють керівникам будівельних підприємств необхідність додержання Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках

02/02/2018 г.
        Будівельні підприємства — сфера робіт  підвищеної небезпеки. Тому фахівців Головного управління турбує стан охорони праці підприємств цієї галузі. Вони звернулись до керівників будівельних підприємств з листом «Про додержання мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках та ДБН А.3.2-2-2009».
 
Одним із основних нормативно-правових документів, які регулюють вимоги з безпеки праці під час виконання будівельно-монтажних робіт та на підставі яких здійснює наглядову діяльність Головне управління Держпраці в Одеській області, є
«Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках» та Державні будівельні норми України  «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення». 
       Мінімальні вимоги розроблено на основі Директиви 92/57/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24 червня 1992 року про мінімальні вимоги щодо безпеки і захисту здоров’я на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках. Цей документ встановлює загальні вимоги до організації охорони праці та робочих місць на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках при виконанні будівельних робіт. 
Мінімальні вимоги регламентують «Організацію управління з охорони праці на будівельному майданчику» та наступні вимоги до генеральних підрядників або підрядників:
     1.Якщо на будівельному майданчику будуть виконувати або виконують будівельні роботи два і більше підрядників (включаючи генерального підрядника), або підрядник і фізична(і) особа(и), або фізичні особи, тоді замовник або керівник будівництва призначає одного або кількох координаторів з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації на будівництво та координаторів з питань охорони праці на стадії будівництва. Координатор з питань охорони праці на стадії розробки проектної документації призначається до початку розроблення проектної документації, координатор з охорони праці на стадії будівництва призначається до початку виконання будівельних робіт. Допускається суміщення обов’язків координатора з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації на будівництво та координатора з питань охорони праці на стадії будівництва.
    2. Замовник або керівник будівництва до початку виконання будівельних робіт на будівельному майданчику забезпечує складання плану з охорони праці будівельного майданчика з урахуванням вимог державних будівельних норм ДБН А.3.2-2-2009 „Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві”.
    3. Замовник або керівник будівництва зобов’язаний не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку виконання будівельних робіт направити у територіальний орган Державної служби України з питань праці  попередню інформацію про виконання будівельних робіт за формою згідно з додатком 2 до цих Мінімальних вимог  в одному із таких випадків:
-якщо передбачена тривалість будівельних робіт перевищує 30 робочих днів і на будівельних роботах одночасно буде зайнято понад 20 працівників та фізичних осіб;
-якщо планований обсяг виконання будівельних робіт перевищує 500 людино-днів.
Важливим нововведенням Мінімальних вимог є визначення обов’язків з охорони праці для замовника будівництва, які він має виконати або доручити їхнє виконання керівнику будівництва.
    4. Один примірник Попередньої інформації повинен бути розміщений замовником або керівником будівництва на видному для всіх учасників будівництва місці, розташованому на території будівельного майданчика.
    5. Попередня інформація, що розташована на будівельному майданчику, повинна постійно оновлюватись у разі її зміни.
 
   Відповідно до п. 4.2. ДБН А.3.2-2-2009 під час зведення будівельних об'єктів повинні бути вжиті заходи для запобігання впливу небезпечних і шкідливих виробничих факторів на працівників та населення, яке перебуває на прилеглій до будівельного об'єкта території. Так, Мімімальні вимоги встановлюють вимоги, що стосуються навчання залучених до будівництва фізичних осіб, застосування ЗІЗ, використання справного інструмента, обладнання, дотримання працівниками вимог з охорони праці, зазначених у плані, тощо. А це означає, що ухвалення Мімімальних вимог є важливим кроком до забезпечення соціального захисту таких осіб.
Вимоги до заходів із забезпечення безпеки праці необхідно зазначити у проектно-технологічній документації - проектах організації будівництва - ПОБ, проектах виконання робіт – ПВР.
Згідно п. 4.6 ДБН А.3.2-2-2009 Замовник за 30 робочих днів до початку основних будівельно-монтажних робіт зобов'язаний повідомити територіальний орган Держпраці про дату початку робіт, а керівник генеральної підрядної організації за 10 робочих днів до початку основних будівельно-монтажних робіт зобов’язаний актом комісії повідомити про закінчення позамайданчикових і внутрішньомайданчикових підготовчих робіт і готовність об'єкта до початку будівництва. 
Відповідно до п. 6.6.27, проекти організації будівництва (ПОБ) підлягають погодженню з органами Держпраці.
   
    Головне управління нагадує керівникам підприємств про необхідність навчання та перевірки знань постійно-діючої комісії підприємства, керівникам структурних підрозділів — про необхідність дотримуватись Мінімальних вимог та приведенням документації з охорони праці відповідно вимогам законодавства.
Сектор взаємодії зі ЗМІ 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10