Новини

Привітання з Днем працівників сільського господарства України

20/11/2017 г.
Шановні працівники сільського господарства України!
Щиро вітаю Вас з професійним святом!  
У цей святковий день ми маємо нагоду подякувати землі і тим, для кого селянська праця є сенсом життя, хто попри труднощі чесно і сумлінно робить свою справу. Господарників сіл не дарма називають годувальниками країни, адже з хлібного зерна починається потужність та сила нашої економіки, відповідно і розвиток держави.
В останні роки, завдяки наполегливості та умілому управлінню, досягнення в сільському господарстві стають загальновизнаними. Але разом з цим, саме сільське господарство є однією з найбільш травмонебезпечних галузей.
За 10 місяців 2017 року в сільському господарстві зареєстровано 35 нещасних випадків зі смертельними наслідками пов’язані з виробництвом, що складає 59 відсотків від кількості усіх нещасних випадків в галузі агропромислового виробництва. Найбільш травмонебезпечною професією галузі є трактористи, які отримують травми під час виконання робіт у полі.
Шановні працівники сільського господарства та  сільськогосподарського виробництва, щиро вітаю вас зі святом і бажаю успіхів, затишку і спокою у кожній оселі, злагоди у кожній родині, впевненості в завтрашньому дні! І як кажуть самі господарники, хай в усіх буде хліб і до хліба на столі!
З повагою
Голова Держпраці
Роман Чернега


 

Подолання незадекларованої праці гарантує соціальний та фінансовий добробут країни: з початку року Держпраці виявлено 1605 нелегальних працівників

20/11/2017 г.

     Одним із пріоритетних завдань Держпраці є виявлення нелегальної зайнятості та боротьба з незадекларованою працею в Україні. Інспектори праці Державної служби України з питань праці та органів місцевого самоврядування відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295, здійснюють інспекційні відвідування роботодавців щодо дотримання ними трудового законодавства, перевіряючи, зокрема, чи оформлені з працівниками трудові відносини.
     Так, упродовж січня-жовтня 2017 року виявлено 1605 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. Слід зазначити, що відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за кожного виявленого неоформленого працівника на роботодавця накладається штрафна санкція у сумі 96 тис. грн.
     Траплялися випадки, коли роботодавці перешкоджали проведенню інспектування з питань оформлення працівників. За вказаний період на 19 субʼєктів господарювання накладено штраф у сумі 320 тис. грн., встановлений за таке порушення статтею 265 Кодексу законів про працю України.
     Держпраці звертається до роботодавців належним чином оформляти трудові відносини з працівниками, щоб уникнути застосування штрафних санкцій.

За матеріалами сайту Держпраці
 
 

Участь фахівців Головного управління у роботі комісії з питань легалізації заробітної плати у м. Рені Одеської області

17/11/2017 г.
     Старший інспектор Головного управління  Держпраці в Одеській області Ігор Сорокін взяв участь  в роботі районної комісії з  питань  легалізації заробітної плати і зайнятості населення під час моніторингу подолання неформальної зайнятості  на Ренійському Центральному ринку.
        В одному з приміщень на території ринку було організовано кабінет з питань трудового законодавства: розміщено плакат з подолання незадекларованої праці, інформаційні буклети.
17.11-11.jpg
 
          Комісія з легалізації запрошувала по декілька підприємців до кабінету і проводила роз’яснювальну роботу щодо легалізації трудових відносин.
Робота комісії в такому форматі надала можливість значно збільшити кількість роботодавців, охоплених роз’яснювальною роботою, порівняно із відвідуванням окремих торгових точок; цього разу було охоплено 29 підприємців.
         Звичайно, більшість торговців на ринку є ФОПами - платниками єдиного податку 1 групи, тобто не використовують працю найманих працівників. 
          Серед запрошених були наймані працівники фізичних осіб-підприємців, керівник приватного підприємства, який також здійснює торгівлю на ринку. Їм були роз’яснені положення трудового законодавства щодо порядку укладання трудових відносин, оформлення наказів з прийому/звільненню найманих працівників.
17.11-12.jpg
 
        Суб’єктам господарювання роздано інформаційні матеріали з питань подолання незадекларованої праці.

Сектор взаємодії зі ЗМІ


   
 

Працевлаштування повинно бути офіційним

17/11/2017 г.

17.11-10.jpg
   
З 15 липня поточного року інспекторами праці Головного управління Держпраці в Одеській області проведено 230  інспекційних відвідувань додержання законодавства з питань праці, із них у 183 суб'єктів господарювання виявлені порушення законодавства з питань праці. У зв’язку з виявленими порушеннями державними інспекторами внесено 181 припис, з них виконано роботодавцями 98 %.
     Відносно посадових осіб суб’єктів господарської діяльності, які порушили законодавство про працю, складено та передано до суду 29 протоколів про адміністративні правопорушення. 
     За невиконання законних вимог державних інспекторів  щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю винесено постанову про накладання адміністративного штрафу згідно ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення на суму 1360,0 грн.
     За допущення порушення законодавства про працю на 33 суб’єкта господарської діяльності накладено штрафні санкції відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України на суму 12,7 млн.грн., з них сплачено 1,7 млн. грн.
     При цьому, за період виключно превентивної діяльності у травні-липні поточного року кількість офіційних повідомлень роботодавців до ДФС про нові легальні працевлаштування збільшилась на 18% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Це більше 38 000 нових легальних робочих місць в Одесі (18 тис. осіб) та області (20 тис. осіб) з офіційними зарплатами, податками для держави та соціальними гарантіями для працівників. 
      У період здійснення активних інспекційних відвідувань за даними Головного управління ДФС в Одеській області у серпні - вересні 2017 року по області спостерігається зростання кількості офіційних повідомлень роботодавців до ДФС про нові легальні працевлаштування у порівнянні з відповідними періодами минулого року: за серпень - на 13,1 %  (21134 працевлаштованих осіб), за вересень -   на 11,87 % (20521 працевлаштована особа).
     Превентивні заходи повинні залишитись пріоритетом у роботі органів Держпраці. 
Сектор взаємодії зі ЗМІ
 

Факт недопуску на підприємство було зафіксовано представниками правоохоронних органів

16/11/2017 г.
   Згідно вимог Закону України «Про охорону праці» (ст. 39),     посадові особи спеціально уповноваженого центрального  органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці мають право:
     безперешкодно    відвідувати    підконтрольні    підприємства (об'єкти),  виробництва   фізичних   осіб,   які   відповідно   до законодавства використовують  найману  працю,  та  здійснювати  в присутності роботодавця або його представника перевірку додержання законодавства з питань, віднесених до їх компетенції.
   Однак, на жаль, не всі підприємці зважають на вимоги Закону.  13 листопада 2017 року головного державного інспектора Головного управління Держпраці в Одеській області М. Левицького не допустили  на підприємство ТОВ «СПМК № 80», на території якого знаходиться підконтрольне підприємство ТОВ «Трак-авторитет-Одеса». 
    Згідно вимогам Закону України «Про охорону праці» (ст. 40), «працівники правоохоронних органів надають допомогу  посадовим особам  органів  державного  нагляду  у  виконанні  ними службових обов'язків та вживають  заходів  щодо  припинення  незаконних  дій осіб,  які  перешкоджають  виконувати  ці  обов'язки». Тому фахівець Головного управління звернувся за допомогою до  працівників Усатівського ВП Біляївського  ВП ГУНП в Одеській області Олександра Каушина, Руслана Добровольського, Юрія Малая, які зафіксували факт недопуску.  
     Як свідчить ст. 44 Закону України «Про охорону праці», «За порушення  законів  та інших нормативно-правових актів про охорону праці,  створення перешкод  у  діяльності  посадових  осіб органів   державного   нагляду   за   охороною   праці,   а  також представників профспілок,  їх організацій та об'єднань винні особи притягаються  до дисциплінарної,  адміністративної,  матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законом».
Головне управління Держпраці в Одеській області висловлює подяку працівникам Усатівського ВП Біляївського ВП ГУНП в Одеській області О. М. Каушину, Р. О. Добровольському, Ю. В. Малаю та сподівається на подальшу спільну роботу із фахівцями Головного управління.

Сектор взаємодії зі ЗМІ
 

Фахівці Головного управління роз’яснили працівникам підприємств Ренійського району Одеської області: децентралізації та законодавство про працю —що є спільного

16/11/2017 г.
 Старший  інспектор ГУ Держпраці в Одеській області Ігор Сорокін взяв участь в заході, проведеному в м. Рені  в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  В Ренійському районі проект впроваджують  Ренійська районна дитяча бібліотека та громадська організація «Ренійська районна організація «Наше наследие».
        На цей раз темою заходу була «Децентралізація. Створення об’єднаних територіальних  громад». 
        І.Сорокін виступив з цікавою темою: що спільного є в питаннях децентралізації та трудового законодавства?
         Про взаємозвязок цих понять і розповів фахівець з питань законодавства    про працю.
          Ст. інспектор І. Сорокін інформував присутніх про те, що процес децентралізації найшов відображення і у такій царині, як здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
          Законом України від 06.12.2016 р.№1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» було внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме до ст. 34  «Повноваження у сфері соціального захисту населення».  Відтепер до відання виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад належать повноваження  здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення та накладання штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством.
          Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю  затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р.№295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (набрала чинності 16.05.2017 р.).
16.11-9.jpg
          Місто Рені не відноситься до категорії тих міст, яким зазначені зміни чинного законодавства дозволяють мати своїх інспекторів праці, але питання легалізації трудових відносин, виплати «білої» заробітної плати є одними з пріоритетних в діяльності міської і районної рад, районної державної адміністрації.
І. Сорокін інформував присутніх про те, що Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці з червня поточного року започаткували проведення Пілотної інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці  в Україні в рамках Проекту Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу».
         Головним управлінням Держпраці в Одеській області проводиться інформаційний блок Пілотної інспекційної кампанії, що передбачає роз’яснювальну роботу по інформуванню роботодавців, працівників та інших груп населення про намір проведення інспекційної кампанії і виділення певного часу на те, щоб роботодавці, працівники мали змогу добровільно задекларувати трудові відносини.
          Законом визначено, що об’єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об'єдналися.
          У разі об’єднання всіх територіальних громад одного району в одну об’єднану територіальну громаду все майно спільної власності територіальних громад такого району є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади, а пов’язані з таким майном права та обов’язки належать об’єднаній територіальній громаді.
          Питання, що стосуються врегулювання трудових відносин з працівниками підприємств, установ і організацій (далі – підприємства) при утворенні об’єднаних територіальних громад вирішуються згідно з положеннями Кодексу законів про працю України.   
Сектор взаємодії зі ЗМІ

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10