Новини

Додержанню вимог законодавства з охорони праці щодо організації технічного обслуговування та ремонту підйомно-транспортного устаткування в морських портах

26/01/2018 г.
       Забезпечення конституційних прав громадян на безпечні та здорові умови праці є невіддільною частиною державної політики, спрямованої на підвищення соціальних стандартів та виведення України на рівень провідних країн світу. 
З метою недопущення зростання виробничого травматизму в Одеському регіоні та збереження життя людей Головне управління Держпраці в Одеській області нагадує, що «Правила технічної експлуатації  підйомно-транспортного обладнання морських портів» (далі ПТЕПТОМП), які затверджені Наказом Міністерства транспорту України від 08.07.96 № 222, встановлюють вимоги до організації технічного обслуговування та ремонту підйомно-транспортного устаткування і поширюються на всі  морські порти Міністерства транспорту України.
 
     Вимоги нормативного документа є обов'язковими для всіх інженерно-технічних працівників, які експлуатують,  ремонтують і проектують підйомно-транспортне обладнання. Згідно до п. 4.3.9 цих Правил, обов'язки щодо забезпечення виконання вимог ПТЕПТОМП розподіляються між підрозділами порту наступним чином:
   
  а) відділ механізації (за наявності його в структурі порту) або виробничий комплекс механізації при безрайонній структурі без відділу механізації забезпечує належну технічну експлуатацію перевантажувальних машин і змінних вантажозахоплювальних органів шляхом нагляду за підприємствами, що діють на території порту, і експлуатуючими підйомно-транспортне обладнання, в частині своєчасного і якісного ремонту підйомно-транспортного обладнання, що належить порту, а також за виконанням вимог Державної Служби України з питань праці з придбання підприємствами підйомно-транспортного обладнання як за кордоном, так і на вітчизняних підприємствах-виробниках;
   
  б) підприємства, що діють на території порту і експлуатують підйомно-транспортне обладнання, несуть відповідальність за справний технічний стан підйомно-транспортного обладнання, організацію його ремонту та технічного обслуговування, виконання вимог цих ПТЕПТОМП, а також договорів (угод) між портом і підприємством за розподілом обов'язків з технічної експлуатації підйомно-транспортного обладнання.
 
Основне завдання Головного управління Держпраці в Одеській області —забезпечити реалізацію державної політики в галузі охорони праці на регіональному рівні. Лише спільно з роботодавцями, формуючи системний підхід та єдиний напрямок вирішення насущних проблем, розбудовуючи ефективну систему управління охороною праці на кожному підприємстві, у кожній галузі, ми забезпечимо захист здоров’я кожного працівника.
 
Враховуючи вищевказане, пропонуємо забезпечити надійний нагляд з боку портів за підприємствами, що діють на територіях портів і експлуатують підйомно-транспортне обладнання, щодо своєчасного і якісного ремонту підйомно-транспортного обладнання, що належить портам. 
Сектор взаємодії зі ЗМІ
 

Прем'єр обіцяє прорив у системі державного нагляду в 2018

25/01/2018 г.
Подробнее...
 

Президент підписав Закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід»

24/01/2018 г.
Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2249 - VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року.
Метою  Закону є продовження роботи, розпочатої Урядом на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну «інвалід» і заміни його терміном «особа з інвалідністю».
24.01-18.jpeg
 
Цим документом вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».
Таким чином, Закон приводить норми діючого законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, запроваджуючи у вжиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.
  
За матеріалами сайту Держпраці 

Охорона праці в сільському господарстві

23/01/2018 г.
     Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області організували та провели семінар-нараду в Петрівському аграрному технікумі. На семінарі-нараді були присутніми викладачі та працівники технікуму.
Темою семінару-наради було «Охорона праці в сільському господарстві». Головний державний інспектор Головного управління Роман Чорновол у своєму виступі наголосив на необхідності дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці і промислової безпеки, а також виробничій дисципліні на робочих місцях.
 
   Також під час семінару-наради було розглянуто питання дотримання вимог законодавства з охорони праці. Керівництво і спеціалісти відділу охорони праці технікуму звернули увагу присутніх на отримання дозволів на роботи та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до Постанови КМУ № 1107 від 26.10.2011, на вимоги Типового положення про службу охорони праці та про Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений Постановою КМУ № 1232 від 30.11.2011 р та ін.
Представник Головного управління відповів на задані питання.
Сектор взаємодії зі ЗМІ
 

Відбулися зміни в законодавстві про освіту – щодо правомірності укладання контрактів з педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти

22/01/2018 г.
     Сферу застосування контрактної форми трудового договору в сфері освіти до 28.09.2017 р. визначав Закон України «Про освіту» від 23.05.1991 р.№1060-ХII  (далі – Закон №1060), який втратив чинність у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України нового Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р.№  2145-VIII (далі - Закон № 2145).
     У відповідності до ст. 54 Закону № 1060 педагогічні та науково-педагогічні працівники приймаються на роботу шляхом укладення трудового договору, в тому числі за контрактом. 
Законодавством про освіту станом до 28.09.2017 р. сфера обов’язкового застосування контракту з керівниками навчальних закладів була визначена тільки для керівників закладів, що є загальнодержавною власністю.
Законом України «Про загальну середню освіту» як в редакції, що діяла до 28.09.2017 р., так і в чинній після 28.09.2017 р. редакції не передбачено  застосування для керівників загальноосвітнього навчального закладу контрактної форми трудового договору.
     Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» не передбачають застосування для педагогічних працівників  контрактної формы трудового договору.

Ст.інспектор ГУ Держпраці в Одеській області                   І. Сорокін 

Святкування Дня Соборності України

22/01/2018 г.

День Собо́рності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
22.01-18.jpg
Державний Прапор України цього дня піднято на адміністративних спорудах підприємств, установ та організацій, а також на  житлових будинках м. Одеси, Одеської області та у містах, селах незалежної України. 
Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
Від імені керівництва Головного управління Держпраці в Одеській області сердечно поздоровляю з великим святом — Днем Соборності України колектив Головного управління, колективи підприємств, установ, організацій Одеси і області. Від всієї душі дякую нашому колективові за трудові успіхи, вірність нашій загальній, такій важливій справі — турботі про збереження життя і здоров’я наших співвітчизників, гідні умови та оплату праці.
Бажаю вам миру, міцного здоров’я, щастя, любові, душевної рівноваги, оптимізму та стійкості духу! А на професійній ниві — творчих успіхів, натхнення, нових перспектив!
Перший заступник 
начальника Головного управління
Держпраці в Одеській області
М. Калайда

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10