Новини

Представники Головного управління роз’яснили залізничникам м. Подільська Одеської області вимоги охорони праці

15/01/2018 г.
 Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області організували та провели семінар-нараду з дотримання законодавства України з питань охорони праці у виробничому підрозділі служби сигналізації та зв’язку «Подільська дистанція сигналізації та зв’язку» регіональної філії  «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця».
15.01-18.jpg
 
     У семінарі-нараді брали участь керівництво підприємства та керівники  підрозділів, а також  начальники виробничих дільниць, старші електромеханіки сигналізації, централізації та блокування.
      Т. в. о. начальника Подільського відділу нагляду в промисловості  Головного управління В. Павлюк у своєму виступі звернув увагу присутніх на вимоги Закону України «Про охорону праці» — «Організація охорони праці»,  «Порядку розслідування нещасних випадків невиробничого характеру», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2001 № 270, «Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті», «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (НПАОП 40.1-1.21-98), зауважив на відповідальності працівників за недотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та ін.
15.01-2.jpg
 
Під час семінару-наради присутніми було розглянуто вимоги Інструкції по снігоборотьбі на залізницях України ЦП-0051,  проблеми  проведення робіт на залізничних коліях в зимовий період року. 
Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

Семінар в Ренійському районному відділі з питань пробації

12/01/2018 г.
     Під час проведення Всеукраїнського тижня права фахівці ГУ Держпраці в Одеській області  провели семінар  в Ренійському районному відділі з питань пробації  Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації.
     У заході взяли участь всі працівники відділу: начальник,  майор внутрішньої служби Наталя Буценко,  ст.інспектор, майор внутрішньої служби Олексій Кирилов, ст.інспектор, майор внутрішньої служби Людмила Тодорова, фахівець Галина Мунтяну  та особи, які перебувають на обліку цього відділу. 
     Старший інспектор Головного управління Ігор Сорокін розповів  присутнім про порядок укладання роботодавцями трудових договорів з найманими працівниками, особливості трудових договорів з фізичними особами, які документи необхідно  пред’являти при укладанні трудового договору та ін.
     Ст.інспектор, майор внутрішньої служби Олексій Кирилов зауважив, що було би доцільно ретельніше розповісти про особливості трудових відносин під час сезонної роботи в сільському господарстві, тому що більша частина їх «підлеглих» знаходять саме таку роботу.
12.01-18.jpg
 
     Домовились, що саме цій темі буде присвячена наступна зустріч з спеціалістом з питань праці.
Начальник  відділу майор внутрішньої служби Наталя Буценко запронувала представнику Головного управління укласти з ними договір щодо провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, згідно з умовами якого сторони домовляються про проведення  соціально-виховних заходів на теми професійної діяльності, прав та обов’язків робітника та роботодавця, надання консультацій з працевлаштування засудженим, які знаходяться на обліку Ренійського районного відділу з питань пробації. Умови договору вивчаються.

Ст.інспектор ГУ Держпраці в Одеській області                      І. Сорокін 

Фахівці охорони праці узгодили діяльність на 2018 рік

11/01/2018 г.
Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області нещодавно взяли участь у зустрічі керівників служб охорони праці підприємств, які здійснюють свою виробничу діяльність в Одеському порту: ОФ ДП «АМПУ», ДП «ОМТП», стивідорних компаніях, інших підприємствах і організаціях.
Зустріч відбулася в класі охорони праці адміністрації Одеського морського порту. В ній також взяли участь представники центрального апарату ДП «АМПУ», Фонду соціального страхування в Одеській області та ін.
Начальник служби охорони праці ДП «АМПУ» Юрій Яковищенко поінформував присутніх про стан травматизму в портах за 11 місяців 2017 року, підкресливши значне збільшення випадків природної смерті працівників на виробництві (всього 3 випадки в ДП «АМПУ», і  всі вони — в Іллічівській філії АМПУ ). Під час свого виступу Ю. Яковищенко визначив необхідні заходи щодо профілактики травматизму. 
Головний державний інспектор Головного Управління Держпраці в Одеській області Іван Бенні і начальник відділу страхових експертів відділення Фонду Василь Решетченко розповіли про нововведення в законодавчій базі охорони праці, змінах в організації наглядової і профілактичної роботи у своїх структурах.
11.01-18.jpg
 
Учасники заходу обмінялися думками щодо шляхів вирішення існуючих проблем в сфері охорони праці, обговорили питання взаємодії служб охорони праці в проведенні профілактичної роботи, узгодили дії при ймовірних нещасних випадках в порту. На зустрічі було особливо підкреслено, що, відповідно до законодавства, керівники, посадові особи кожного підприємства повинні забезпечити створення безпечних умов праці для своїх працівників. 
У той же час було висловлено думки щодо необхідності і важливості координації роботи з цих питань серед відповідних служб адміністрації порту.
Сектор взаємодії зі ЗМІ 

Мінімальну зарплату з другого кварталу 2018 року можуть збільшити до 4200 грн

10/01/2018 г.
       Уряд на основі моніторингу виконання держбюджету має розглянути питання щодо можливості підвищення розміру мінімальної заробітної плати з визначенням його на рівні 4200 гривень на місяць з другого кварталу 2018 року

      Згідно з п. 19 "Прикінцевих положень" Закону від 07.12.2017 р. №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік», Уряд на основі моніторингу виконання Державного бюджету України за підсумками першого кварталу 2018 року має розглянути питання щодо можливості підвищення розміру мінімальної заробітної плати з визначенням його на рівні 4200 гривень на місяць з другого кварталу 2018 року.
      Нагадаємо, що таке побажання щодо збільшення рівня мінімальної зарплати посеред 2018 року було висловлене Президентом під час виступу на форумі об'єднаних громад. Про це ми повідомляли тут>>
На сьогодні мінімальний розмір зарплати становить 3723 грн/місяць (згідно з Законом про держбюджет-2018). Усі найважливіші індекси та мінімуми на 2018 рік - дивіться у зручному довіднику на порталі "Дебету-Кредиту">>
 
Автор: видання «Дебет-Кредит»
Рубрика: Праця та соціальний захист / Оплата праці
         Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
        Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

 

Увага! Сеанси телефонного зв’язку: «Співвідношення понять: «мінімальний посадовий оклад», «мінімальна заробітна плата», «посадовий оклад працівника».

09/01/2018 г.
Головне управління Державної служби України з питань праці в Одеській області 31  січня 2018 року  з 10.00 до 14.00 проводить сеанс телефонного зв’язку на тему: «Співвідношення понять: «мінімальний посадовий оклад», «мінімальна заробітна плата», «посадовий оклад працівника».
 
         За телефонами 04840-6-25-52, 0973741562 на запитання роботодавців, найманих працівників відповість  старший інспектор Держпраці в Одеській області Сорокін Ігор Борисович.

Сектор взаємодії зі ЗМІ 

Увага! Сеанси телефонного зв’язку “Планування відпусток на 2018 рік»

09/01/2018 г.
Головне управління Державної служби України з питань праці в Одеській області 26  січня 2018 року  з 10.00 до 14.00 проводить сеанс телефонного зв’язку на тему: «Планування відпусток на 2018 рік».
 
        За телефонами 04840-6-25-52, 0973741562 на запитання роботодавців, найманих працівників відповість  старший інспектор Держпраці в Одеській області Сорокін Ігор Борисович.

Сектор взаємодії зі ЗМІ
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10