Новини

Посадові особи Головного управління взяли участь у перевірці знань працівників ДП «АМПУ»

22/12/2017 г.

У грудні 2017 року представники керівництва Головного управління Держпраці в Одеській області —  начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Юрій Миронюк і начальник відділу Ольга Сліпенко взяли участь у засіданні комісії з перевірки знань з питань охорони праці працівників Одеської філії ДП «АМПУ» під керівництвом начальника служби охорони праці ДП «АМПУ» Юрія Яковищенка.
22.12-17.jpg
 
Перевірку знань також пройшли фахівці Адміністрацій Білгород-Дністровського та Іллічівського морських торгівельних портів — всього 24 посадові особи. Всі вони продемонстрували високий рівень знань з питань охорони праці та промислової безпеки.
22.12-2.jpg
 
Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

Онлайн-прийом: Голова Держпраці роз’яснив фахівцям відділів освіти, як діяти в разі передачі навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад 20/12/2017

21/12/2017 г.
         У процесі децентралізації влади в України виникають різні проблемні питання, пов’язані з об’єднанням територіальних громад, розв’язання яких створює нову практику.
З проблемною ситуацією стикнулися працівники відділів освіти Іванівської, Гончарівської та Михайло-Коцюбинської об’єднаних територіальних громад у Чернігівському районі Чернігівської області при передачі навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад. За консультацією вони звернулися на онлайн-прийомі до Голови Держпраці Романа Чернеги.
Проблема полягала в тому, що відділом освіти Чернігівської районної держадміністрації передано до новоутворених відділів освіти відповідних ОТГ трудові книжки керівників, заступників керівників загальноосвітніх шкіл та державних навчальних закладів без видання наказів на звільнення, переведення, або переміщення. Наразі вони працюють де-факто на своїх же посадах і в тих самих навчальних закладах, а де-юре – підпорядковані органу управління освіти ОТГ. На день передачі майна зміни до статутів навчальних закладів не були здійснені, також не була проведена зміна у державній реєстрації цих закладів в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.
        У відділі освіти Чернігівської РДА вважають, що здійснено зміну власника, а тому відповідно до ч. 4 ст. 36 Кодексу законів про працю дія трудового договору з керівниками навчальних закладів, які перейшли у власність об’єднаних територіальних громад, продовжується, записи у трудову книжку про звільнення не вносяться. Тому заяви на ім’я начальника відділу освіти ОТГ про звільнення у зв’язку зі зміною власника навчального закладу писати не потрібно, позаяк у складі ОТГ утворено орган управління освітою, якому передано навчальні заклади. А отже, як вважає відділ освіти Чернігівської РДА, норма п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП (звільнення в порядку переведення) для врегулювання трудових відносин з керівниками цих навчальних закладів не застосовується.
      Тож представники зазначених відділів освіти попросили Голову Держпраці надати роз’яснення, чи треба було звільнити керівників, заступників ЗОШ та ДНЗ, оскільки вони приймалися на роботу начальником відділу освіти Чернігівської РДА, а зараз – у підпорядкуванні новоствореного відділу освіти ОТГ. Тобто змінено структуру підпорядкування, а не власника.
Роман Чернега пояснив що відносини, які виникають під час добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, регулюються Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Стаття 8 цього закону визначає, що об’єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися.
У разі об’єднання сільських, селищних, міських рад в одну ОТГ все майно спільної власності сільських, селищних міських рад є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади і пов’язані з таким майном права та обов’язки належать об’єднаній територіальній громаді.
      У даному випадку відбулася зміна власника закладу освіти і згідно з ч. 4 статті 36 КЗпП України дія трудового договору працівника має бути продовжена. Новоутворена ОТГ повинна видати розпорядчий документ, яким повідомити працівників про зміну власника закладу освіти та відповідно органу призначення і звільнення. Накази про звільнення та прийняття на роботу не видаються та нові записи до трудових книжок не вносяться, оскільки не змінюється посада та місце роботи.
       Бухгалтери відділу культури Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області запитали керівника Держпраці, чи можна вважати вересень, в якому було підвищено посадові оклади педагогічним працівникам, місяцем для проведення індексації заробітної плати?
 
     Роман Чернега нагадав, що індексація грошових доходів населення проводиться відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення у разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. А обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
        Фактично у вересні 2017 року відбулося підвищення посадових окладів педагогічних працівників. Тому, – підтвердив Голова Держпраці, – місяцем підвищення заробітної плати для подальшого нарахування індексації вважається вересень.
Вислухавши проблеми ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» з отриманням спеціальних дозволів на користування надрами і, відповідно, наданням гірничих відводів, про які повідомив головний інженер Мринського виробничого управління підземного зберігання газу, Голова Держпраці пообіцяв сприяти в межах своєї компетенції у їх вирішенні.


 

Пам'ятка про дотримання техніки безпеки при роботі з електронагрівальними приладами

21/12/2017 г.
       Дотримання правил з експлуатації пристроїв для обігріву приміщень гарантує уникнення багатьох небезпек, збереження вашого життя та життя ваших близьких. Незалежно від виду обігрівача: масляний, настінний, тепловентилятор чи конвектор, необхідно дотримуватися простих правил безпеки. Ні в якому разі не рекомендоване використання обігрівачів з вичерпаним терміном експлуатації. Тепловентилятори та обігрівачі обов'язково потрібно вимикати вночі. Якщо у приміщенні є діти або домашні тварини, їх не можна залишати без нагляду з увімкненим опалювальним приладом. Будь-який електрообігрівач повинен знаходитися на безпечній відстані від штор та меблів. На радіаторах ні в якому разі не рекомендовано сушити речі. Не варто розміщувати опалювальні прилади у приміщеннях з лакофарбовими та горючими матеріалами. Крім того, важливо регулярно проводити сухе та вологе прибирання.Провід електрообігрівача не ховайте під килимом! Власне радіатор можна розміщувати тільки на підлогу, винятком є конвектор.
Важливо — використовуйте виключно «промислові» обігрівачі.
У випадку виникнення пожежі потрібно негайно викликати пожежну охорону за телефоном 101.
За матеріалами сайту ДП «МТП «Южний»


 

Участь представників Головного управління у спільних загальних зборах Одеської асоціації транспортників

20/12/2017 г.
Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області: начальник відділу нагляду на транспорті та зв’язку Ігор Прус та головний державний інспектор Олексій Мінін взяли активну участь у проведенні спільних загальних зборів і конференцій організацій: «Одеської асоціації транспортників», громадської організації «Одеська обласна  організація роботодавців-транспортників», організації роботодавців «Одеська обласна організація роботодавців-транспортників», яка відбулася вчора у актовому залі Одеської обласної державної адміністрації.
20.12-17.jpg
 
Під час зборів було розглянуто питання стану та ефективності роботи водіів-транспортників. Як зазначили учасники заходу, Одеська область — одна з кращих, де вирішуються проблеми легального працевлаштування та умов праці водіїв і автослюсарів. Однак, на жаль, опановувати ці професії бажаючих небагато. Чому? А тому, що зараз розповсюджується думка про нагальну роботизацію робочих місць даних професій, і молода людина, перед тим, як обрати цю спеціальність, спершу подумає: а що її чекає в майбутньому? Та й фінансування ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту» і «Автодорожного коледжу ОНПУ» останнім часом погіршилося.
20.12-2.jpg
 
Учасники зборів  розглянули питання про те, щоб роботодавці підтримували ці навчальні заклади, які готують спеціалістів для їх підприємств.
Присутні на зборах прийняли відповідне рішення.

Сектор взаємодії зі ЗМІ
 

Участь фахівців Головного управління в проекті «Я МАЮ ПРАВО»

19/12/2017 г.
Головне територіальне управління юстиції в Одеській області продовжує проведення інформаційних годин в рамках Всеукраїнського просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», запровадженого Міністерством юстиції України у співпраці з системою БПД та за підтримки USAID «Нове правосуддя».
Нещодавно  в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.С. Грушевського відбулась чергова зустріч, темою якої було визначено «Останні зміни в трудовому законодавстві України».  
Відкрила зустріч провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Одеській області Лідія Жукова, яка розповіла присутнім про реалізацію загальнонаціонального просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», основні напрямки проекту, визначені на 2017 рік, та останні зміни в роботі органів та установ юстиції.
Продовжила спілкування заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління з питань праці Головного  управління Держпраці в Одеській області Наталія Ляшук.
19.12.17.jpg
 
Багато уваги було приділено обговоренню змін в трудовому законодавстві України, нарахуванню заробітної плати та підстав для проведення позапланової перевірки. Крім того, особливу увагу було звернуто на питання працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (або, як їх звикли нині називати, — переселенців із зони АТО), а саме: чи можна на загальних підставах прийняти на роботу таку особу, встановити випробування; чи мають пільги при працевлаштуванні переселенці та роботодавець, який їх бере на роботу? 
Зустріч пройшла неформально, присутні мали змогу поставити питання та отримати вичерпні відповіді.

Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ВИМОГ БЕЗПЕКИ ТА ЗАХИСТУ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧОГО ОБЛАДНАННЯ ПРАЦІВНИКАМИ

19/12/2017 г.
        Державною службою України з питань праці відповідно до законів України „Про охорону праці” та „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” доопрацьовано проект наказу Міністерства соціальної політики України „Про затвердження Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками”. Основною метою розроблення документа є підвищення рівня безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками. Проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу оприлюднений шляхом розміщення на офіційному сайті Державної служби України з питань праці (www.dsp.gov.ua).
 
Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу:
Державна служба України з питань праці: вул. Десятинна, 14, м. Київ, 01601; e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються у місячний термін у письмовому або електронному вигляді.

За матеріалами сайту Держпраці

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10