Новини

Про Всеукраїнський тиждень права

14/12/2017 г.

 

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р « Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права, наказу Державної служби України з питань праці від 28.09.2016 №119 та наказу першого заступника начальника Головного Управління Держпраці в Одеській області від 10 листопада 2017 року №1424, Відділ нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері, відповідно до плану заходів Державної служби України з питань праці з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права, провів у межах компетенції відповідну роботу.

         Охорона праці є одним із найважливіших чинників підвищення ефективності виробництва в сучасних умовах. Проте рівень науково-технічного прогресу та соціально-економічні орієнтири розвитку сучасного суспільства досі не спроможні створити сприятливі умови для забезпечення добробуту людини, збереження її здоров’я. Особливо гостро ця проблема постає на промислових підприємствах, які через незадовільне фінансування заходів з охорони праці мають переважно застарілу матеріально-технічну базу виробництва.

В Україні впродовж останніх років є позитивними динаміка абсолютних показників виробничого травматизму (як загального, так і зі смертельним наслідком), професійної захворюваності, аварійності, кількості пожеж тощо. Тенденцією стало щорічне зниження рівня загального травматизму в Україні на 5–10%, кількість нещасних випадків зменшилась у три з половиною разу, а зі смертельними наслідками – у два рази. Однак проблема безпеки та охорони праці в Україні залишається актуальною, тому що рівень небезпеки на вітчизняних підприємствах значно вищий, ніж у більшості розвинених країн світу.

         Відділ нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері відповідно до плану заходів Державної служби України з питань праці з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права організував виступи у засобах масової інформації з питань реалізації і захисту прав людини у межах компетенції Відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері, а також надав населенню правову допомогу з питань захисту прав людини в межах компетенції, в створених при районних державних адміністраціях інформаційно-консультативних пунктах. При прийомах громадян та юридичних осіб були розглянуті відповідні питання, а саме:

- надання допомоги в частині розроблення оформлення певних документів з охорони праці,

- правомірність віднесення нещасного випадку до такого, що пов’язаний з виробництвом, або таким що не пов’язаний з виробництвом за результатами розслідувань;

- консультативні питання щодо комплексу заходів для досягнення встановлених нормативів підвищення існуючого рівня охорони праці;

- питання щодо порядку отримання дозволу від органу Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання, машин та механізмів підвищеної небезпеки;

- консультативні питання щодо порядку проведення навчання та перевірки знань нормативно-правових актів з охорони праці;

- консультативні питання щодо розгляду скарг відносно порушень законодавства з охорони праці;

- консультативні питання щодо подання декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки і інших питань з охорони праці.

         Також, проведено лекції та бесіди на підприємствах ПСП «Церера» Ширяївського району і в Яковлівській сільській раді Розділянського району Одеської області

 

 

 

Заступник начальника

відділу нагляду в АПК та СКС Приймак І.Л.

 

Стартує всеукраїнський конкурс дитячого малюнка!

06/12/2017 г.
 

06/12/2017 г.
konkurs_dm-2018.jpg
 

Про надання безоплатної первинної правової допомоги з питань реалізації та захисту прав людини Головним управлінням в рамках Всеукраїнського тижня права

01/12/2017 г.

 

Головне управління Держпраці в Одеській області повідомляє, що відповідно Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права».

 Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Всеукраїнський тиждень права передбачає проведення ряду заходів, які спрямовані на забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини, запобігання їх порушенням, підняття рівня правової культури населення та утвердження в нашій країні правової держави.

У рамках Всеукраїнського тижня права з 04 по 08 грудня 2017 року фахівці відділу юридичного забезпечення Головного управління Держпраці в Одеській області прийматимуть громадян для надання безоплатної первинної правової допомоги з питань реалізації і захисту прав людини згідно з графіком.

 

Закликаємо, за необхідністю, звертатися до спеціалістів за консультаціями у межах їхньої компетенції.

 

Графік надання безоплатної первинної допомоги:

 

1.     04 грудня 2017 року з 9:00 до 12:00 за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 2, 4 поверх, кабінет № 13 - начальник відділу юридичного  забезпечення Галицька Катерина Олександрівна.

 

2.     05 грудня 2017 року з 14:00 до 17:00 за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 2, 4 поверх, кабінет № 12 – головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення Пономаренко Катерина Валеріївна.

 

3.     06 грудня 2017 року з 14:00 до 17:00 за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 2, 4 поверх, кабінет № 12 – головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення Шлапак Тетяна Вікторівна.

 

4.     07 грудня 2017 року з 9:00 до 12:00 00 за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 2, 4 поверх, кабінет № 12 – головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення Поліщук Ірина Олегівна.

 

5.     08 грудня 2017 року з 9:00 до 12:00 00 за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 2, 4 поверх, кабінет № 13 – начальник відділу юридичного  забезпечення Галицька Катерина Олександрівна.

 

 

Начальник відділу юридичного забезпечення

Головного управління                                                                           К.О. Галицька

 

Експлуатація ліфта, який належить ОСББ «САЛ.ЮТ», загрожує життю та здоров’ю людей

30/11/2017 г.
      Фахівцями Головного управління Держраці в Одеській області було проведено позапланову перевірку ОСББ «Сал.ют» щодо усунення порушень, виявлених під час раніше проведеної планової перевірки у березні нинішнього року. Перевірка стосувалася організації безпечної експлуатації ліфта у буд.  № 84 по вул. Філатова у м. Одесі .
      Під час проведення позапланової перевірки було виявлено, що керівництво ОСББ  не усунуло порушення в експлуатації ліфта, а саме:
      - не виконано позачерговий технічний огляд пасажирського ліфта зав. № 93400 після експертного обстеження; 
     - не отримано дозвіл Головного управління Держпраці в Одеській області на експлуатацію ліфта; 
     - у ліфті не функціонує двосторонній зв'язок з диспетчерським пунктом. 
Виявлені порушення несуть загрозу життю та здоров’ю користувачів ліфта. Тому з даної ситуації Головним управлінням було зроблено відповідні висновки. За результатами перевірки керівництво об’єднання притягнуто до адміністративної відповідальності. Головним управлінням  було подано позов до адміністративного суду щодо заборони експлуатації зазначеного пасажирського ліфту.
Сектор взаємодії зі ЗМІ


 

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ВИХІДНИЙ 25 ГРУДНЯ

30/11/2017 г.
       29 листопада Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів». Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Документ визначає 25 грудня (Різдво Христове за Григоріанським календарем) офіційним святковим днем в Україні.
Законом також скасовано святковий день 2 травня та внесено зміну до статті 73 КЗпП, згідно з якою святковим днем вважається лише 1 травня – День праці.
      Відтак загальна кількість святкових днів, коли українці відпочиватимуть офіційно, буде незмінною – 11 днів, а саме: 1 січня - Новий рік; 7 січня і 25 грудня - Різдво Христове; 8 березня - Міжнародний жіночий день; 1 - День праці; 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги); 28 червня - День Конституції України; 24 серпня - День незалежності України і 14 жовтня - День захисника України та один день (неділя) - Пасха (Великдень) і один день (неділя) - Трійця.
    Закон має сприяти об’єднанню та кращому порозумінню між християнськими релігійними громадами як в межах, так і за межами України, а також сприятиме оптимізації святкування Різдва Христового та Нового року, зазначають автори документа.
Українське право


 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10