Незадекларована праця

Засідання «круглого столу» з пілотної кампанії — у телерепортажах

20/06/2017 г.

На офіційному сайті Головного управління вже повідомлялося про організацію та проведення керівництвом і працівниками Головного управління Держпраці в Одеській області засідання тристороннього «круглого столу» з анонсування пілотної кампанії в Одеській області щодо подолання незадекларованої праці в Україні в рамках Проекту Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу».
     На засіданні були присутніми журналісти одеських регіональних телевізійних компаній «7 канал» і «КРУГ». В результаті у випусках «Новин» кожного з телеканалів вийшов репортаж про засідання «круглого столу».
Переглянути телерепортажі можна за посиланнями:

 https://www.youtube.com/watch?v=8a7hzvz8LRc&feature=youtu.be

 https://www.youtube.com/watch?v=ZhsZlF-ISvc

Сектор взаємодії зі ЗМІ


 

 

Пілотна кампанія: засідання «Круглого столу» в Лиманському районному центрі зайнятості

19/06/2017 г.

 Спеціалісти Головного управління Дежпраці в Одеській області взяли активну участь у засіданні «Круглого столу», який відбувся у смт Доброслав Одеської області в Лиманському районному центрі зайнятості.  Під час засідання було обговорено стартування пілотної кампанії з подолання не задекларованої праці на підприємствах району.

123456.jpg

 У засіданні «Круглого столу» також взяли участь представники підприємств та роботодавців СФГ «АЛВА», «ФІНАГЄЄВ», «НАЗАРІ», ФП «СКВІТА», ТОВ «АГРОПІВДЕНЬ». ПП «Григорівське» та ін.

     Представник Головного управління головний державний інспектор О. Міхно ознайомила присутніх з метою пілотної кампанії — виявленням незадекларованої праці та виведенням неформальної зайнятості з «тіньової» економіки.
     Головний державний інспектор Головного управління Р. Чорновол розповів про плани перевірок Головним управлінням Держпраці та попередив роботодавців про дотримання вимог законодавства з охорони праці під час проведення зернозбиральної кампанії 2017 р.
     Разом з тим представники Головного управління запропонували присутнім роботодавцям свою підтримку  в консультуванні та роз’ясненні вимог законодавства про працю.
     Учасникам «Круглого столу» було видано плакати «Використання не задекларованої праці — грубе порушення трудового законодавства» і банери щодо задекларованої і не задекларованої праці.

Сектор взаємодії зі ЗМІ


 

Пілотна кампанія: вивести неформальну зайнятість з „тіньової економіки”

16/06/2017 г.

В рамках Пілотної інспекційної кампанії, націленої на подолання незадекларованої праці, фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області взяли участь у засіданні, яке було проведено у місцевому будинку культури с. Заводівки Березівського району Одеської області. Захід було присвячено інформаційно-роз'яснювальній роботі щодо виведення неформальної зайнятості з "тіньової економіки".

19.06-17.jpg

У засіданні також взяли участь керівництво Заводівської сільської ради Березівського району Одеської області, профспілки підприємців Березівського району Одеської області. На засіданні були присутніми керівники фермерських господарств: «Аратовський», «Ольга», «Надія», «Оленка», фізичні особи-підприємці (ФОП)  Воронова О.В., Осипенко О.Л., Мірошніченко Л.О. та інші.
     Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Одеській  області  О Міхно доповіла учасникам, що на Одещині  стартує спільний  проект Міжнародної організації праці та Державної служби України з питань праці з подолання незадекларованої праці. Дана робота буде здійснюватись на основі партнерства із іншими органами державної влади та соціальними партнерами, та включатиме два етапи — інформаційний та інспекційний. Також   розповіла про форми прояву незадекларованої праці в Україні, про негативні наслідки незадекларованої праці як для  працівників, так і для роботодавців.
    Учасники засідання — роботодавці та працівники —   отримали інформаційні матеріали.

Сектор взаємодії зі ЗМІ


.

 

Пілотна кампанія: проводимо робочі зустрічі

14/06/2017 г.

В рамках поведення Пілотної інспекційної кампанії щодо виявлення фактів незадекларованої праці  фахівцями Головного управління Держпраці в Одеській області було проведено робочі зустрічі з заступником Подільського міського Голови Т. Понепалюк, начальником Подільської поліції Г. Піщанським, начальником  Подільської об’єднаної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області В. Перішковим, заступником начальника Подільського центру зайнятості С. Муратовою, на яких було  проведено роз᾽яснювальну роботу з приводу проведення  пілотної інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці в чотирьох областях України та безпосередньо в Одеській області.

На робочих зустрічах присутнім було роз’яснено   складові пілотної інспекційної кампанії, яка включає в себе інформаційний та інспекційний блоки.
     Інформаційний блок пілотної інспекційної кампанії  передбачає роз’яснювальну роботу серед роботодавців, працівників та інших груп населення про зміст і цілі кампанії, переваги належного оформлення трудових відносин.
  Також реалізовуватиметься інспекційний блок, в межах якого проводитимуться інспекційні відвідування підприємств з метою забезпечення дотримання законодавства.  
Представники Головного управління Держпраці в Одеській області відповіли на задані питання.

Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

 

Пілотна кампанія: Нелегальна зарплата - роз'яснюємо, перевіряємо

14/06/2017 г.

Темою для обговорення на засіданні в форматі «круглого столу», яке пройшло 2 червня в Ізмаїльській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС в Одеській області, стало впровадження пілотного проекту інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці.
     У засіданні взяли участь виконуюча обов'язки начальника Ізмаїльської ДПІ Домнікія Каражекова, заступник начальника інспекції Іван Веліков, а також головний державний інспектор відділу дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Любов Бандєєва, яка розповіла про запуск пілотного проекту спільної роботи служби Держпраці з органами державної влади, в тому числі і з органами фіскальної служби України.
     Виступаючи на засіданні, Любов Бандєєва, зокрема, зазначила, що завдяки ініціативі Міжнародної організації праці на території України, а саме, в Одеській, Херсонській, Львівській і Черкаській областях, стартував пілотний проект, мета якого виявити незадекларовану працю, з'ясувати причини поширення цього явища і вивести неформальну зайнятість з «тіньової» економіки.

__14.06-1_.jpg

Головне управління Держпраці в Одеській області продовжує проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед роботодавців, працівників та інших груп населення про зміст і цілі кампанії, переваги належного оформлення трудових відносин.
     До червня місяця її проходження здійснювалося практично в вигляді інформаційної роботи. Тобто учасники програми, крім здійснення перевірок роботодавців, проводили роз'яснювальну роботу серед них щодо національного законодавства в сфері зайнятості та працевлаштування.
     З червня проект перейде в нову фазу в формі моніторингу стану декларування трудових відносин та аналізу суб'єктів підприємництва для подальшого інспектування. Іншими словами, крім роз'яснювальної роботи, компетентні органи переходять до наступного етапу проекту, а саме: виявлення порушень і передбачене законом покарання.
     Учасники «круглого столу» намітили ряд конкретних спільних заходів в рамках проекту. І тепер, використовуючи нелегальну працю, роботодавцям слід серйозно задуматися про ті наслідки, які тягне нехтування Законом.

Сектор взаємодії зі ЗМІ 


 
1 2 3


Результаты 19 - 26 из 26