Незадекларована праця

Інформація щодо проведення інформаційного Пілотної кампанії у Роздільнянському районі – соціальні партнери

29/06/2017 г.

У Роздільнянському районі Одеської області за ініціативи головного державного інспектора Головного управління Держпраці в Одеській області було організовано групу соціальних партнерів, до складу якої увійшли головний спеціаліст Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування нещасних випадків у Роздільнянському районі Одеської області , директор Роздільнянського районного центру зайнятості Одеської області, начальник управління розвитку та інвестицій Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області, директор Роздільнянської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Голова профспілкової організації працівників сільськогосподарської галузі району, начальник Роздільнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області .

333.jpgr0033.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Буклети Держпраці України розміщені в приміщеннях Фондів соціального страхування, Управління пенсійного фонду, Управління соціального захисту населення Роздільнянської райдержадміністрації, та роздані під розпис сільським головам Роздільнянського району під час проведення наради у приміщенні Роздільнянської РДА.

Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

 

Інформаційна програма Пілотної кампанії у Роздільнянському районі

29/06/2017 г.

У Роздільнянському районі Одеської області за підтримки Голови Лиманської селищної ради Роздільнянського району Одеської області в актовому залі селищної ради відбувалась зустріч головного державного інспектора Головного управління Держпраці в Одеській області , начальника управління розвитку та інвестицій Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області , директора Роздільнянської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, начальника Роздільнянського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Роздільнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із фізичними особами – підприємцями, фермерами та мешканцями смт Лиманське.
Під час проведення семінару мною, державним інспектором були висвітлені питання щодо використання найманої праці без оформлення трудових відносин, або на заміну трудового договору укладання із працівником цивільно – правової угоди, оплати роботи за час, менший за фактичний відпрацьований. Які наслідки по факту не задекларованої праці можуть очікувати працівники (соціальна захищеність) та роботодавці (різні види відповідальності).
Семінар пройшов в режимі «Запитання – відповідь». 
Було повідомлено про те, що в районі тривають випадки, коли працівники, які вважали, що вони оформлені на роботу за трудовим договором, фактично працювали за цивільно – правовими угодами, і тому під час хвороби були позбавлені державної допомоги у зв’язку з тимчасом втратою працездатності, а також допомоги у зв’язку з пологами.
Проінформовано про забезпечення наявності страхового стажу для призначення пенсії, в іншому випадку за окремою заявою громадянин за бажанням може звернутись до Державної фіскальної служби України для добровільної сплати внеску, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, за період, якого не вистачає до загального стажу, визначеного законодавством та інше.

Всім присутнім були роздані буклети Держпраці України.

Сектор взаємодії зі ЗМІ

r00222_copy.jpg

 r0022.jpg

 

«Легалізація працевлаштування – гарантія захищеного майбутнього»

29/06/2017 г.

У Ренійському районному центрі зайнятості було проведено семінар для безробітних на тему: «Легалізація працевлаштування – гарантія захищеного майбутнього».
Під час проведення семінару інспектором Держпраці були
роз’яснени питання щодо використання найманої праці без оформлення трудових відносин, підміну трудового договору цивільно-правовими угодами оплати роботи за час. Зверненуто увагу присутніх на посилення відповідальності та наслідків у разі порушення роботодавцями законодавства про працю відносно найманих працівників.
Проінформовано про необхіднысть знання потенційного працівника у перший день роботи в роботодавця:
- які документи потрібно подати роботодавцю, 
- останні нововведення, щодо оформлення трудових відносин, 
- специфіку документального оформлення трудових відносин з фізичними особами, 
- порядок організації та в проведення медичних оглядів певних категорій працівників.
На запитання одного з безробітних було наданно наступне розяснення: - "... термін “стажування», який іноді використовують недобросовісні роботодавці, згадується в
нормативних документах доволі часто. Види стажування, ікатегорії стажистів різняться. Є стажування студентів і є стажування безробітних за направленням центру зайнятості, коли працю оплачують за кошти соціального страхування з безробіття."
Доведено до відома безробітних, що для здобуття відповідної кваліфікації або приведення її рівня у відповідність із вимогами сучасного виробництва та сфери послуг, громадяни мають право на професійне навчання, яке реалізується шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях на виробництві чи у сфері послуг (ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р.№ 5067).
Стажування – підвищення кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь і навичок для виконання професійних обов’язків на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця (Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затверджений наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства освіти України від 31.05.2013 р.№318/655.). Стажування безробітних здійснюється на замовлення роботодавців за індивідуальною програмою, що затверджується роботодавцем територіальним центром зайнятості. Строк стажування – до 3 місяців.
Особливу увагу під час семінару було зверненно інформуванню учасників семінару про те, що на Одещіні реалізується пілотний проект щодо виявлення незадекларованої праці.
Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж квітня–серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема і у Одеській області.
Мета пілотної кампанії – виявлення незадекларованої праці, з’ясування причин поширення цього явища та виведення неформальної зайнятості з «тіньової» економіки.
Головне управління Держпраці в Одеській області здійснює інформаційну підтримку пілотної інспекційної кампанії, яка передбачає роз’яснювальну роботу серед роботодавців, працівників та інших груп населення про зміст і цілі кампанії, переваги належного оформлення трудових відносин.
Для цього Держпраця співпрацює з іншими органами державної влади та соціальними партнерами.
Про семінари та інші заходи, які відбудуться в рамках інформаційної кампанії в місті Рені та районі, повідомлятиметься на окремої сторінці Держпраці Ренійської районної державної адміністрації.
Доведено ынформацыю про форми прояву незадекларованої праці в Україні, зокрема, про негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників так і для роботодавців.
Учасникам семінару наданно інформаційні матеріали.
За згодою керівника Ренійського районного центру зайнятості у приміщенні центру зайнятості сформовано стенд з інформаційними матеріалами Держпраці, щодо проведення пілотної інспекційної кампанії, також на інформаційних стендах центру зайнятості розміщенно листівки.

Сектор взаємодії зі ЗМІ

 111111_copy.jpg

222222.jpg


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформація про проведення превентивних заходів

29/06/2017 г.

Відповідно до розпорядження в.о. начальника ГУ Держпраці в Одеській області №33 від 07.06.2017 про «Пілотну компанію з подолання не задекларованої праці в Одеській області»,інформуємо про проведення у червні місяці превентивних заходів з підконтрольними суб’єктами господарювання, а саме:
- Болградський міжшкільний навчально-виробничий комбінат ;
- ПрАТ «Дунайсудноремонт»;
- Комунальне підприємство Ізмаїльської районної ради «Оздоровча база відпочинку
«Глобус»;
- ТОВ «Українська Венеція»;
- ПП «Оріон шиппінг»;
- ТОВ «Кріопром-Газ-Ізмаїл»;
- ПрАТ «Ізмаїльський річковий порт «ДУНАЙСУДНОСЕРВІС»;
- СПД «Горбатюк В.І.;
- СПК «Нива»- нарада;
- СПД «Маслова Н.М.»;
- СПК «Буджак»;
- СПК «Світанок»;
- СФГ «Виноградне»;
- ПрАТ «Виноградарь»;
- СВК «Долинське»;
- СПК «Новосільське».

Сектор взаємодії зі ЗМІ

2_copy_copy.jpg


4_copy_copy.jpg

 

 

 

 

 

 


 

Ефективні комунікації під час інспекційних відвідувань

27/06/2017 г.

Під такою назвою проходить  в м. Одесі у період з 26 по 27 червня 2017 року тренінг для інспекторів праці, у якому активну участь беруть фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області.
     Приводом для обговорення на семінарі, який триває у конференц-залі готелю «Вікторія», стало впровадження пілотного проекту інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці та роз’яснення нового підходу до проведення інспектування роботодавців, який закріплений у Постанові Кабінету міністрів України від 26.04.2017 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

img_4931_copy.jpg Національний координатор Проекту Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» Софія Литвин, заступник директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Олена Коновалова, заступник начальника Головного управління Держпраці в Одеській області Ігор Булгаков та спеціалісти Головного управління стали учасниками тренінгу «Пілотна інспекційна кампанія з подолання незадекларованої праці в Україні», під час якого були ознайомлені з  інтерактивними сесіями:

-підготовка до інспекційного відвідування;
- проведення інспекційного відвідування;
-після інспекційного відвідування;
-звіт про інспекційне відвідування.

Заходи пілотної кампанії проводяться згідно законодавства з охорони праці. Під час тренінгу  підкреслено, що Конвенції МОП № 81 та № 129 передбачають: «Інспекція праці повинна проводитись під наглядом і контролем центрального органа влади». Тому під час тренінгу розглядаються питання державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення згідно із ЗУ № 1774-VIII від 06.12.2016 р (законопроект № 5130). Учасники тренінгу підкреслили, що державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюють інспектори праці Держпраці та її територіальних органів, інспектори праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад з відповідних питань.

    Було звернуто увагу на форми та підстави проведення державного контролю, завдання і процедури здійснення державного нагляду, алгоритм дій інспекційного відвідування та ін.

   Серйозну увагу привернули питання  новацій назустріч бізнесу, дистанційного навчання та перевірки знань, причин і наслідків незадекларованої праці.

   Навички, набуті під час тренінгу, дадуть можливість державним інспекторам ефективно провести необхідні перевірки підприємств під час пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці.


                                             Сектор взаємодії зі ЗМІ
 
1 2 3


Результаты 10 - 18 из 27