Пілотна кампанія — м. Ізмаїл: участь фахівців Головного управління у двох семінарах

30/06/2017 г.

Інтенсивна інформаційно-роз'яснювальна робота щодо запуску Пілотної кампанії Міжнародної організації праці стосовно виявлення незадекларованої праці, з’ясування причин поширення цього явища та виведення неформальної зайнятості з «тіньової» економіки була проведена 13 червня 2017 року головним державним інспектором відділу дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області .

30.06-1.jpg

Було взято участь у двох семінарах з метою провадження цілей та завдань Пілотної кампанії. 
Перший семінар був проведений за підтримки Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості з фізичними особами-підприємцями міста Ізмаїл та Ізмаїльського району, які мають найманих працівників.
    Фізичним особам-підприємцям було детально роз’яснена основна мета Пілотної кампанії, яка передусім проводиться з тим, щоб з часом створити передумови для поширення діяльності Держпраці (в частині інспекції праці) на неформальну економіку, і при цьому щоб відповідна робота здійснювалася на основі партнерства із іншими компетентними органами державної влади та соціальним партнерами.
    Також роботодавцям були роз’яснені наслідки використання незадекларованої праці  та надана інформація стосовно вимог і процедур щодо оформлення працівників.
    Як ілюстрації основних напрямків Пілотної кампанії роботодавцям були надані буклети, які інформують роботодавців про таке ганебне явище як незадекларована праця.

30.06-2.jpg

 Під час проведення семінару роботодавці проявили інтерес та задавали питання, які стосувались не тільки проведення Пілотної кампанії, але й прийняття Кабінетом міністрів України постанови № 295, яка закріпила новий підхід до інспектування роботодавців.     
      Участь у другому семінарі відбулась за запрошенням керівництва Ізмаїльської районної державної адміністрації з метою інформування сільських голів Ізмаїльського району щодо пілотної кампанії.
     Керівники сільських рад були проінформовані щодо впровадження пілотного проекту інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці та роз’яснення нового підходу до проведення інспектування роботодавців, який закріплений у Постанові Кабінету міністрів України від 26.04.2017 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
    Також головам сільських рад була запропонована співпраця з питань вирішення проблем незадекларованої праці та наголошено на тому, що існує гостра необхідність інформування роботодавців Ізмаїльського району стосовно:
1)    ознак та наслідків незадекларованої праці,
2)    зобов´язань роботодавців і юридичну відповідальність, 
3)    встановлення штрафів за порушення вимог, 
4)    ознак трудових відносин і основних положень трудового договору, 
5)    відмінності між трудовим договором і цивільно-правовим договором
6)    вимог до  оформлення трудових відносин.

В тому числі керівництво Ізмаїльськой районної державної адміністрації та сільських рад були проінформовані стосовно функції державного нагляду, яка тепер також відноситься до компетенції Держпраці.

Сектор взаємодії зі ЗМІ