Різні управління, ціль єдина

28/07/2017 г.
     Фахівці управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці в Одеській області активно долучилися до інформування працівників піднаглядних підприємств про хід Пілотної інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці, яка проводиться у 4 областях  України ( Одеській, Херсонській, Львівській і Черкаській) в рамках проекту Міжнародної організації праці (МОП) «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу».
27.07-17.jpg
      Як повідомили начальники відділів нагляду в будівництві та котлонагляді, нагляду на виробництвах і на об’єктах підвищеної небезпеки, нагляду в АПК і СКС управління, на виконання розпорядження Головного управління від 07.06.2017 № 33 «Про пілотну інспекційну кампанію з подолання незадекларованої праці в Одеській області» станом на 26 липня поточного року  представниками відділів проведено семінари на дану тему на  40 підприємствах Одеси та області.
     Головними державними інспекторами було роз’яснено працівникам підприємств питання незадекларованої праці, з’ясування причин поширення цього явища, виведення неформальної зайнятості з «тіньової « економіки» та можливі негативні наслідки її використання для роботодавців та найманих працівників.
27.07-2.jpg
       Працівникам підприємств також були роз’яснені переваги належного оформлення трудових відносин, трудові гарантії працівників, які задіяні на роботах зі шкідливими умовами праці і т. ін.
Фахівці Головного управління ознайомили виробничників з подальшим розвитком пілотної кампанії. Даний проект перейде в нову фазу в формі моніторингу стану декларування трудових відносин та аналізу суб'єктів підприємництва для подальшого інспектування. Це означає, що, крім роз'яснювальної роботи, компетентні органи переходять до наступного етапу проекту, а саме: виявлення порушень і застосування передбачених законом санкцій.
         Головні державні інспектори підкреслили, що фахівці Головного управління не ставлять перед собою неодмінне виконання каральних функцій. Передусім Головне управління здійснює нагляд за додержанням законодавства і забезпечує його застосування, з іншого боку — виконує превентивну функцію, надаючи інформацію та поради, проводячи навчання з питань праці.

        27.07-3.jpg       
                                         Сектор взаємодії зі ЗМІ