Фахівці Головного управління роз’яснили працівникам м. Рені Одеської області необхідність додержання вимог законодавства про працю

11/10/2017 г.
     Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області провели інформаційно-роз’яснювальну бесіду з органами місцевого самоврядування м. Рені Одеської області по закінченні сесії Ренійської районної ради  27 вересня 2017 р.
         За ініціативою Держпраці, після закриття сесії старшому інспекторові Головного управління Ігорю Сорокіну було надано можливість виступити перед присутніми: депутатами, запрошеними на сесію особами, посадовими особами райради, головою Ренійської районної державної адміністрації та роз’яснити  питання реалізації Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». 
11.10-17.jpg
 
         Фахівець Головного управління нагадав присутнім, що 16.05.2017 року набув чинності Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який затверджено зазначеною постановою. Цим Порядком  затверджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головним пріоритетом Держпраці  є профілактична робота та консультування роботодавців.
         У разі наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих актом інспекційного відвідування або актом невиїзного інспектування, роботодавцеві вноситься припис  щодо усунення встановлених порушень. У разі виконання ним припису у встановлений у ньому строк заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності не вживаються (якщо не йдеться про використання неоформлених працівників, несвоєчасну та не в повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці).
         Запроваджується також  можливість проведення, за бажанням роботодавця, аналіз стану дотримання законодавства про працю та надання рекомендацій щодо його застосування. За результатами проведеного аналізу складається довідка.
11.10-2.jpg
 
         З метою запобігання порушенням законодавства про працю роботодавці можуть ініціювати проведення інспекторами праці регулярних інформаційно-роз’яснювальних кампаній щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників.
         Представник Головного управління також розповів, що з прийняттям Закону України від 06.12.2016 р.№1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» Кодекс законів про працю України та Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р.№108/95-ВР зазнали з початком 2017 року істотних змін. У зв’язку зі зміною структур мінімальної заробітної плати, окремі положення колективних договорів почали суперечити законодавству. Закон № 1774 зобов’язав сторони, які уклали колективні договори,  у тримісячний строк привести їх норми у відповідність із цим законом згідно із законодавством (п. 5 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення»).   
Представник Головного управління відповів на задані питання.

Сектор взаємодії зі ЗМІ