Відтепер діє новий Технічний регламент ліфтів

12/03/2018 г.
Головне управління Держпраці в Одеській області звертає увагу, що з 5 січня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 438 «Технічний регламент ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів». Проект відповідного акта було розроблено Державною службою України з питань праці на виконання пункту 16 Плану заходів з імплементації розділу IV „Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2016-2019 роки та відповідно до статті 56 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо імплементації відповідних положень acquis ЄС у законодавство України.
Дія цього Технічного регламенту поширюється на нові ліфти, що введені в обіг після набрання ним чинності, які постійно обслуговують будівлі та споруди та призначені для перевезення:
людей;
людей і вантажів;
тільки вантажів, якщо пристрій для перевезення є доступним, тобто людина може безперешкодно заходити до нього, і обладнаним засобами керування, розташованими всередині пристрою для перевезення або в межах досягання людини, яка перебуває всередині пристрою для перевезення.
Цей Технічний регламент застосовується до нових компонентів безпеки для ліфтів, зазначених у додатку 3, а саме:
1. Пристрої для замикання дверей шахти ліфта.
2. Пристрої для запобігання падінню, зазначені упункті 21додатка 1 до Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки до ліфтів, для унеможливлення падіння кабіни чи неконтрольованого руху.
3. Пристрої для обмеження перевищення швидкості.
4. Буфери:
4.1) акумулювання енергії:
нелінійні;
із амортизацією зворотного руху (із буферним поверненням);
4.2) розсіювання енергії.
5. Захисні пристрої, що встановлені на циліндрах силових гідравлічних систем, для запобігання падінню пристрою перевезення.
6. Електричні пристрої безпеки у вигляді електричних кіл безпеки, що містять електронні компоненти.

Сектор взаємодії зі ЗМІ