Участь фахівців Головного управління в роботі семінару з охорони праці спеціалістів філій ДП «АМПУ»

06/06/2018 г.
Нещодавно фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області взяли активну участь у проведенні семінару з охорони праці керівників служб охорони праці морських портів. Семінар відбувся у морській галереї пасажирського комплексу  ДП «Одеський морський торгівельний порт».
06.06-1.jpg
 
В роботі семінару взяли участь начальник відділу технічного регулювання, охорони праці та соціальної політики  Управління  безпеки на транспорті та технічного регулювання   Міністерства інфраструктури України М. Варшава,  заступник Голови ДП «АМПУ» з розвитку портової інфраструктури  Д. Роменський , начальник відділу профілактики страхових випадків   головний страховий    експерт Управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України  в Одеській області  С. Гордєєв,  заступник  Голови профспілки працівників морського транспорту України  Г. Кутянін, начальники відділів Головних управлінь Держпраці, начальники служб охорони праці філій ДП «АМПУ».
06.06-2.jpg
 
Начальник відділу нагляду на транспорті та зв’язку Головного управління І. Прус зосередив увагу на державному нагляді за забезпеченням роботодавцями охорони праці працівників, зокрема, молоді. Він повідомив, що,  за даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15– 24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років. В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.
За результатами державного нагляду встановлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей. Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%). Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо).
    Отже, потрібно діяти на випередження – за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.
06.06-3.jpg
 
   Про роботу служб охорони праці ДП «АМПУ»   та підвищення дієвості системи управління охороною праці проінформував учасників семінару начальник служби охорони праці апарату управління ДП «АМПУ» Ю. Яковищенко.  Він повідомив, що в філіалах ДП «АМПУ» протягом 2017 року не було нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.
Однак за 4 місяці 2018 року в філіалах ДП «АМПУ» сталося 4 нещасних випадки, пов’язаних з виробництвом, а саме в ПЛС «Одеса» філіалу «Дельта-лоцман»  ДП «АМПУ», два випадки в Іллічівському філіалі ДП «АМПУ», та в Одеському філіалі ДП «АМПУ».
Причини нещасних випадків — в основному організаційні: невиконання вимог інструкцій з охорони праці та особиста необережність потерпілого.
З метою профілактики випадків виробничого травматизму службам охорони праці філій ДП «АМПУ» рекомендується:
- Провести аналіз стану охорони праці в філіях за 5 місяців 2018 року.
За результатами проведеного аналізу та підсумками постійного контролю стану охорони праці вжити заходів щодо профілактики випадків виробничого травматизму та усунення виявлених недоліків.
- Провести аналіз ефективності функціонування системи управління охороною праці.
Дати оцінку керівникам усіх рівнів щодо виконання посадових обов'язків із забезпечення безпеки праці на їх ділянках відповідальності.
- Забезпечити перегляд існуючих актів з охорони праці філій в зв'язку зі змінами (доповненнями) та введенням нових нормативно-правових актів з охорони праці України та ін.

Прес-служба Головного управління